nejbezpečnější města v čr - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejbezpečnější města v čr, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ani zajišťovny, tedy pojišťovny pojišťoven, nemohla minout koronakrize, což se týká i VIG RE ze skupiny Vienna Insurance Group. Neobává se ani tak vyplácení vysokého pojistného jako spíše kolapsu finančních trhů. „Hrozbou je, že politická moc nezvládne stabilizovat ekonomiku a skončíme v dlouhodobém období deprese. Kvůli vratké monetární politice hrozí v Evropě nezaměstnanost až třicet procent a rostoucí inflace. To by se podepsalo nejen na oboru pojišťovnictví a zajišťovnictví,“ říká předseda ...
Lídr tuzemského trhu průmyslových nemovitostí CTP přehazuje výhybku z bankovního financování ve prospěch dluhopisů. Současně jedná o vstupu strategického investora. „Bavíme se s více uchazeči, ale možné je stále také IPO. Jedna možnost nevylučuje druhou,“ vysvětluje Richard Wilkinson, finanční šéf CTP, který působil tři desetiletí v centrále bankovní skupiny Erste ve Vídni.
I když také Česko zasáhla koronavirová krize, developerských projektů a rezidenčního bydlení se tolik nedotkla. „Dává nám smysl pokračovat v nabízení našeho dluhopisového programu a skládat portfolio realitních projektů,“ říká Petr Malík, CEO společnosti MSI Capital.
Velké sklady budované často u sjezdů z dálnic patří na realitním trhu mezi vítěze současného turbulentního dění. Bankéři je považují za nejbezpečnější nemovitostní aktivum, investoři mají chuť hotové a pronajaté haly kupovat. „Když se vrátíme zpět do hluboké karantény, tak za zachování funkčního zásobování vděčíme právě této infrastruktuře,“ říká Milan Kratina, spoluzakladatel skupiny Accolade zaměřené na byznys se sklady a fabrikami.
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti, nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v historickém kontextu a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucnosti.
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti, nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v historickém kontextu a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucnosti. Poslední léta v Česku vzniku novým levicovým uskupením příliš nepřála, trendem byl dlouho zrod ...
Vítr v Česku brzy ráno místy značně přesáhl sílu orkánu. Na Sněžce dokonce dosahoval rychlosti až 180 kilometrů za hodinu. Na některých železničních tratích zastavily dopravu spadané stromy, pražské letiště zrušilo sedm letů a bez elektřiny se po celé zemi ocitlo asi sto dvacet tisíc odběratelů. Jsou to důsledky tlakové níže Sabine, která napáchala ještě větší škody v Německu.
Vláda navrhuje, aby mohla policie používat v trestním řízení i zjištění Bezpečnostní informační služby. Podle historiků a některých opozičních poslanců jde o prolomení neprostupné zdi, která byla na začátku devadesátých let postavena právě mezi strážce zákona a tajné služby. Bylo to kvůli tomu, jak fungovala komunistická Státní bezpečnost. „Reagujeme na aktuální situaci ve světě. Asi se všichni shodneme, že se za posledních třicet let hodně změnila,“ říká ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Pro E15 Premium ...
Do roku 2040 se v Česku odstaví desítky elektráren, které pokrývají čtyřicet procent veškeré spotřeby. Výpadek chce stát částečně nahradit výstavbou nových jaderných bloků v Dukovanech. „Abychom stihli rok 2040, musíme hodně přidat do kroku,“ říká vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl.
Projekt Nenech to být funguje v České republice už dva roky. Zakladatelé Pavel Ihm, David Špunar a Jan Sláma jej navrhli tak, aby umožnil obětem šikany anonymně upozornit na problém a dovolat se pomoci. Přestože původně měla platforma trvat pár měsíců, ukázalo se, že nápad dopadl na ornou půdu a dnes expanduje do zahraničí. Jak projekt funguje, jak se mění a jaké jsou jeho ambice, jsme se zeptali jeho zakladatele Jana Slámy.