Nejbohatší lide - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Nejbohatší lide, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Koronakrize uvrhla spousty investorů a firem do finanční nejistoty. Obřím technologickým společnostem, jako je například Google, se však loni dařilo nad očekávání. Jakožto největší světový zdroj informací také může Google z první ruky sledovat nejčerstvější inovace a trendy v digitálním podnikání. „Mým nejoblíbenějším trendem jsou takzvané ‚shoppable ads‘ čili nový formát video reklam. Už teď jsou velmi populární v Asii a odhaduji, že v příštích letech do nich investuje až čtyřicet procent všech firem,“ ...
... nejdříve. Naopak některé bohatší státy unie jako..., které by umožnily lidem očkovaným proti COVID...
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
„Svět čeká šílený dluh a zpomalí se globalizace,“ předvídá dlouholetý nejvýše postavený Čech ve vedení Microsoftu Jan Mühlfeit. Dnes radí olympionikům i top manažerům. „Neuroplasticita je schopnost mozku přeskládat spojení v závislosti na tom, jak přemýšlím, co dělám a v jakém jsem prostředí,“ radí, jak získat mentální odolnost v době covidu.
Rozhovory s manažery světových firem bývají často nudné, když se soustřeďují na specializované otázky, které zajímají jen pár odborníků. Nejnovější rozhovor se šéfem Volkswagenu v deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung je velkou výjimkou. Dvaašedesátiletý Herbert Diess se vyjadřuje k citlivému tématu vztahu obchodu a politiky, jakož i k politické odpovědnosti firmy, která provozuje byznys všude na světě včetně diktátorských režimů.
Patří mezi nejuznávanější muzikanty světa. A také mezi nejbohatší, když se hodnota jeho jmění odhaduje na půl miliardy dolarů. Bruce Springsteen je ikona rocku již déle než půl století. A nyní se poprvé nechal přemluvit k natočení reklamy pro Jeep. Krátce po jejím zveřejnění ale reklama byla stažena kvůli loňskému údajnému Springsteenově řízení pod vlivem alkoholu. Podobných paradoxů je přitom Springsteenův život plný.
Šéf Tesly se rozhodl pro jednou zase otřást světem. Elon Musk převedením části hotovosti automobilky Tesla do bitcoinu jen tak mimochodem do kryptoměn namočil téměř všechny americké investory. A zdá se, že cesty zpět už není. To ještě neznamená, že bitcoin teď nemohou potkat pořádné turbulence a nezamýšlené důsledky.
Podnikání rozjel 5. července 1994, kdy založil společnost Cadabra. V garáži pronajatého domu. Nikoliv ovšem v Silicon Valley, nýbrž ve washingtonském Bellevue. Název Cadabra po pár měsících změnil a vznikl dnešní Amazon. V logu má šipku značící úsměv symbolicky směřující od A do Z. Kdo je a jak začínal dnes druhý nejbohatší muž světa? Čemu se bude věnovat nyní po odstoupení z vůdčí role výkonného ředitele své firmy.
Spojení finančních aktivit skupiny PPF Petra Kellnera s Moneta Money Bank má podle šéfa Monety Tomáše Spurného strategický smysl. „Všichni do toho vstupujeme s pevnou vírou, že se podaří postavit banku, která má bilanci přes pět set miliard korun a více než deset procent zisku na českém bankovním sektoru,“ dodává Spurný v rozhovoru o nabídce PPF, dopadu koronaviru na hospodaření banky či o vývoji na hypotečním trhu.