nejbohatší lidé v české republice - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejbohatší lidé v české republice, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Koronakrize uvrhla spousty investorů a firem do finanční nejistoty. Obřím technologickým společnostem, jako je například Google, se však loni dařilo nad očekávání. Jakožto největší světový zdroj informací také může Google z první ruky sledovat nejčerstvější inovace a trendy v digitálním podnikání. „Mým nejoblíbenějším trendem jsou takzvané ‚shoppable ads‘ čili nový formát video reklam. Už teď jsou velmi populární v Asii a odhaduji, že v příštích letech do nich investuje až čtyřicet procent všech firem,“ ...
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
Spojení finančních aktivit skupiny PPF Petra Kellnera s Moneta Money Bank má podle šéfa Monety Tomáše Spurného strategický smysl. „Všichni do toho vstupujeme s pevnou vírou, že se podaří postavit banku, která má bilanci přes pět set miliard korun a více než deset procent zisku na českém bankovním sektoru,“ dodává Spurný v rozhovoru o nabídce PPF, dopadu koronaviru na hospodaření banky či o vývoji na hypotečním trhu.
V žebříčcích nejbohatších lidí světa i Česka a Slovenska je žen méně než poskrovnu. Přesto je mnoho takových, které se nebály pustit do vlastního podnikání a uspěly. Svůj majetek přitom vybudovaly v rozličných oborech od pojišťovnictví přes výrobu nábytku až po moderní technologie.
Koronavirus sice poškodil byznys řady českých a slovenských miliardářů, ale zároveň pro ně představuje i příležitost. Stejně jako po finanční krizi 2008 mohou na koronavirovém šoku dlouhodobě vydělat, pokud centrální banky budou dál pumpovat peníze do světové ekonomiky a vlády začnou přerozdělovat peníze z rozpočtů.
V minulém roce se světovým dolarovým miliardářům dařilo, když podle studie společnosti Wealth-X o populaci světových miliardářů vzrostl nejen jejich počet, ale zvýšila se rovněž souhrnná hodnota jejich majetku. Konkrétně se zvýšil počet světových miliardářů o 8,5 procenta na 2825. Hodnota jejich majetku vzrostla o asi desetinu na 9,44 bilionu dolarů. Pro představu: tato částka by stačila na financování českého státu na více než 116 let.
Desítky let pracuje téměř výhradně v jedné malé nenápadné dílničce, přesto patří k nejbohatším lidem planety. V roce 2016 se nakrátko stal dokonce králem světových miliardářů. O kom je řeč? O zakladateli módního impéria Inditex, které zastřešuje značky jako Zara, Pull & Bear, Bershka a další, Amanciovi Ortegovi. Aktivní osmdesátník ze Španělska je jedním z mála skutečných selfmademanů.
V minulém roce se nejbohatším lidem světa opět dařilo, a to včetně České republiky. Přibylo totiž dolarových milionářů i ultrabohatých lidí, kteří mají majetek nad 30 milionů dolarů, tedy nad částkou téměř 670 milionů korun.
Sedlákovi zpod Milešovky Danielu Pitkovi se špatně určuje, kdy je a není v práci. Když vyjde z domu, je venku v práci a ta je jeho životním prostorem. „Nejsem z toho ale nějak vyčerpaný psychicky. Lidé jezdí do přírody si odpočinout, na dovolenou. Já mám dovolenou takhle vlastně každý den,“ říká Pitek, který je aktivní v nejrůznějších spolcích od ochrany krajiny až po myslivost.