nejbohatší lidi na světě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejbohatší lidi na světě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma přišel o titul nejbohatšího člověka v Číně. Podle nového žebříčku nejbohatších lidí Číny, který sestavuje organizace Hurun, mu nyní patří čtvrtá příčka. Na prvním místě ho vystřídal Čung Šan-šan, majitel firmy na balenou vodu Nongfu Spring. Jeho majetek činí 550 miliard jüanů (1,9 bilionu korun).
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Britská poradenská společnost Knight Frank sestavila žebříček světových zemí podle toho, jak je v nich obtížné zařadit se mezi jedno procento nejbohatších lidí v daném státu. První místo obsadilo s velikým náskokem Monako. Má sice jen necelých 40 tisíc obyvatel, proniknout mezi tamní smetánku ale není vůbec snadné. Je na to totiž potřeba majetek ve výši alespoň osmi milionů dolarů, tedy nejméně 171,5 milionu korun.
Koronakrize uvrhla spousty investorů a firem do finanční nejistoty. Obřím technologickým společnostem, jako je například Google, se však loni dařilo nad očekávání. Jakožto největší světový zdroj informací také může Google z první ruky sledovat nejčerstvější inovace a trendy v digitálním podnikání. „Mým nejoblíbenějším trendem jsou takzvané ‚shoppable ads‘ čili nový formát video reklam. Už teď jsou velmi populární v Asii a odhaduji, že v příštích letech do nich investuje až čtyřicet procent všech firem,“ ...
Akcie Twitteru se v letošním roce těší mimořádnému zájmu investorů. Cenné papíry americké technologické společnosti od začátku ledna vyletěly nahoru o 33 procent. V minulém týdnu dokonce dosáhly na nejvyšší hodnotu od roku 2013, kdy provozovatel populární sociální sítě poprvé vstoupil na burzu. V současné době se obchodují přes 72 dolarů za akcii. Zatím se tak nenaplňují temné předpovědi expertů, kteří ještě před několika týdny tvrdili, že firma doplatí na trvalé zablokování účtu amerického exprezidenta ...
Koronakrize páchá škody nejen na ekonomikách, kde také ničí pracovní místa, ale omezuje i pohyb osob po světě. To má závažné důsledky pro toky remitencí, tedy plateb, které migranti posílají rodinám do domovských zemí. Chudé státy jsou přitom na těchto platbách často silně závislé. V evropském regionu jsou příspěvky ze zahraničí klíčové pro Ukrajinu. Transfer remitencí do země loni navzdory krizi mírně vzrostl.
„Svět čeká šílený dluh a zpomalí se globalizace,“ předvídá dlouholetý nejvýše postavený Čech ve vedení Microsoftu Jan Mühlfeit. Dnes radí olympionikům i top manažerům. „Neuroplasticita je schopnost mozku přeskládat spojení v závislosti na tom, jak přemýšlím, co dělám a v jakém jsem prostředí,“ radí, jak získat mentální odolnost v době covidu.
Investiční společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta učinila dvě nové velké investice. Za 8,6 miliardy dolarů, zhruba 184,1 miliardy korun, koupila podíl v telekomunikační společnosti Verizon Communications a za 4,1 miliardy dolarů podíl v ropné firmě Chevron. Berkshire naopak snížila podíl v Applu.
Rozhovory s manažery světových firem bývají často nudné, když se soustřeďují na specializované otázky, které zajímají jen pár odborníků. Nejnovější rozhovor se šéfem Volkswagenu v deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung je velkou výjimkou. Dvaašedesátiletý Herbert Diess se vyjadřuje k citlivému tématu vztahu obchodu a politiky, jakož i k politické odpovědnosti firmy, která provozuje byznys všude na světě včetně diktátorských režimů.
Čtvrtý nejbohatší člověk světa Bill Gates vydal v úterý novou knihu. Titul How to Avoid a Climate Disaster – volně přeloženo Jak odvrátit klimatickou katastrofu – přináší návod zakladatele Microsoftu na to, jak do roku 2050 snížit globální emise skleníkových plynů na nulu. Jen tak je podle něj možné zabránit katastrofickým změnám klimatu. Řešení zahrnuje řadu nových technologií a také každodenní zodpovědnost lidí nejen při nakupování.