nejbohatší rusové - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejbohatší rusové, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Strojírenská skupina Bonatrans dodává železniční dvojkolí pro vlaky do celého světa včetně třeba francouzského TGV. Kromě domovského Bohumína vyrábí i v Německu a v Indii. Firmě, kterou vlastní druhá nejbohatší Češka Jitka Cechlová Komárková, se loni podařilo přestát energetickou krizi a zopakovat rekordní výkon z pandemie. Očekává velké zakázky v souvislosti s výstavbou vysokorychlostních tratí. „V Česku bylo podepsáno memorandum s Alstomem, de facto koncepcí TGV. S tím máme zkušenosti, předpokládám, že ...
... Melničenko, podle Forbesu nejbohatší Rus současnosti, je... jeho nemovitostí. Bohatí Rusové se mezitím v...
V českém autoprůmyslu je dusno. Inflace i přechod na výrobu elektromobilů dostává automobilky a dodavatele pod silný tlak. „Jen na elektřině jsme si loni připlatili meziročně o více než dvacet milionů, i když jsme šetřili, jak šlo. Od české vlády jsme dostali pomoc asi 450 tisíc. Na mzdách jsme zaplatili o jedenáct procent více. Jestli se dostaneme na třetinový zisk z roku 2021, budeme rádi,“ říká Kvido Štěpánek, jeden z nejbohatších Čechů a majitel firmy Isolit-Bravo, která v Jablonném nad Orlicí ...
Ruská agrese na Ukrajině trvá přesně rok a odborníci nevidí šanci na brzký konec. V nejbližších týdnech se podle nich dá očekávat pokračování zvýšeného ruského tlaku ve snaze získat větší kontrolu nad Donbasem. Postupně by ale mohli iniciativu převzít Ukrajinci. Jejich úspěch přitom bude záviset na pokračování západní pomoci, a to nejen vojenské. Válka může podle oslovených trvat ještě dlouho a únava spojenců by se mohla stát hlavní zbraní Kremlu.
Nastupující hospodářská recese, rostoucí zadlužení států, dopady války na Ukrajině nebo klimatické změny. To jsou hlavní témata, kterými se budou zabývat politici, bankéři, ekonomové a byznysmeni na Světovém ekonomickém fóru (WEF), které odstartuje v pondělí 16. ledna ve švýcarském Davosu.
Málokterý český miliardář má za sebou investici do veřejně prospěšné instituce. Petr Pudil má v tomto směru splněno. Letos 22. února otevřel v bývalé Zengerově transformační stanici svou Kunsthalle. „Ambicí je vrátit Prahu na kulturní mapu Evropy, dát příležitost mladým umělcům, české scéně, ale současně sem přivážet to nejlepší ze světa umění,“ řekl. Vyjádřil se také k nadcházejícím prezidentským volbám.
Ruští miliardáři se dostali do velké nejistoty. Sankce či bojkot ruských firem tvrdě dopadly na jejich podnikatelská impéria, vlády západních zemí jim zabavují majetek, či je dokonce vyšetřují. Vlastnictví některých však zůstává takřka nedotčeno. I tak se všichni musejí bát, aby je neohrozil další válečný vývoj či politická a hospodářská nestabilita Ruska.
Dobré ráno! Je 266. den roku, svátek má Berta, před třemi lety ohlásila britská cestovní kancelář Thomas Cook Group bankrot, čímž zanechala 21 tisíc zaměstnanců bez práce, 600 tisíc zákazníků v zahraničí a světové hotely s nezaplacenými účty za 338 milionů liber. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Na výši důchodů si v České republice pravidelně stěžuje řada seniorů. Současná vlna zdražování situaci této skupiny obyvatel ještě zhoršuje. Mají se důchodci v jiných zemích lépe? Podívali jsme se na to, jak vypadají důchody v ostatních evropských státech.
I já mám problém sehnat lidi, práce vyšla z módy, říká Zdeněk Pohlreich. Úspory v trapu. Česko se stává rájem investorských pastí, lidé v nich hledají lék na inflaci. Realitní podnikatel Radovan Vítek pozastavil expanzi v Itálii, nevyšel mu ani plán na výstavbu stadionu AS Řím. Investiční závody do baterek Česko míjejí, na gigatovárny přitom sázejí VW, Tesla i Číňané. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu...