nejdražší hotel v praze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejdražší hotel v praze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na český nemovitostní trh vstupuje nová litevská investiční společnost Baltic Asset Management. Investovat hodlá v Česku, ale i v Lotyšsku a Polsku více než 112 milionů eur. Prvním objektem, do kterého se společnost rozhodla investovat v přepočtu zhruba 331 milionů korun, bude hotel Vítkov na pražském Žižkově. Z něj hodlá vytvořit colivingový projekt, jenž nabídne zhruba stovku jednotek k bydlení už na začátku roku 2024.
Ještě před pár lety nešlo z Prahy létat přímo do exotických destinací, cestovní kanceláře to tehdy označovaly za byznysově příliš riskantní. Nyní to už ale neplatí a na přímé lety do destinací z pohledu Čecha netradičních sází čím dál více z nich. Ba co víc, cestovkám se daří zaplňovat letadla Čechy toužícími po exotice, a to i navzdory prodražujícím se přeletům, pobytům v pětihvězdičkových hotelech a v době bující inflace a energetické krize.
Je to „ereso“, tak ať to frčí. V tomto duchu jsme pojali první polovinu redakčního testu nejsportovnějšího elektromobilu Škody Auto, modelu Enyaq RS iV na cestě z Prahy do slovenských Tater. Naopak cestou zpět jsme přizpůsobili styl jízdy baterii a cílili na delší dojezd. Není s podivem, že rozdíl v tempu vybíjení nejdražší škodovky na trhu s cenou přes 1,5 milionu korun byl proto na cestě na východ a na západ značný.
Kdo jezdí pravidelně po dálnici D1, určitě zaregistroval vedle absence uzavírek také nové okolní stavební přírůstky. Jedním z nich je i logistický park, který postupně vzniká u obce Ostředek na 34. kilometru. A právě tady v březnu zahájil provoz superhub logistického operátora WE|DO za půlmiliardy korun. Díky nejmodernějším technologiím včetně botičkového sorteru, který třídí balíky podle dopravních směrů, dokáže odbavit během noci až sto tisíc balíkových zásilek. „Zprovozněním superhubu jsme položili ...
Malajsijský královský fond v rámci investiční platformy The Royal Capital Club koupil zámek Protivín. Ten díky tomu již druhým rokem prochází rekonstrukcí pod vedením Věry Nagyové a týmu ateliéru ARCH.IC. Akvizice areálu včetně vybavení vyšla zhruba na sto milionů korun. Do rekonstrukce se již nainvestovalo 200 milionů a s další čtvrtmiliardou se ještě počítá.
Pod tlakem chystaných vnitrostátních, ale i unijních regulací přichází ubytovací platforma Airbnb s návrhem, jímž si může naklonit úřady. Ubytovatelé by podle ní měli zveřejňovat své identifikační číslo, které by městu a státu pomohlo efektivněji vybírat daně a poplatky, případně dodržovat další zákony. Společnost k tomu vyzývá i další digitální platformy nabízející ubytování. Praha i ministerstvo pro místní rozvoj kritizují Airbnb, že se samoregulací přichází pozdě, a navíc neřeší další problémy.
Zájem o rodinné domy za Prahou chladne. Čipová krize a válka na Ukrajině těžce dopadají na české automobilky a jejich dodavatele. Skupina PPF a seskupení Karlín Group, jehož zakladatelem a jedním z akcionářů je zkušený developer Serge Borenstein, budou společně stavět rezidenční projekty. Pražané, kteří nemají zafixované ceny, si od dubna znovu připlatí, meziročně to bude až o desítky tisíc korun více.
S příchodem dubna se návštěvníkům otevřou hrady, zámky a další památky, které byly přes zimu zavřené. V Česku působí desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům, hradům a jiným historicky cenným nemovitostem. Jsou mezi nimi restituenti i noví investoři. Web E15.cz mapuje ve svém seriálu jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek, které by se jinak proměnily ve zbořeniště. První letošní zastávkou je zámek Loučeň, jenž je otevřený celoročně a vlastní a řídí jej Kateřina Šrámková.
Pomalu utichající pandemická doba, jejíž konec butiky se značkovým zbožím nedočkavě vyhlížely, slibovala návrat turistů i tržeb. Na bohaté zákazníky ze zahraničí si ale budou muset počkat. Kvůli válce na Ukrajině se nevrátí ruští turisté, kteří patří dlouhodobě mezi ty nejvíce utrácející. Do pokladen prémiových obchodů nepřispějí ani zákazníci z Číny či Koreje. Ti jsou stále omezení covidovými restrikcemi.
S ojedinělým produktem se loni na českém trhu vytasila cestovní kancelář Čedok. Postupně začala prodávat zájezdy na Maledivy, do Dominikánské republiky a na Zanzibar s pravidelnými přímými dálkovými lety z Prahy obvykle s cenou od třiceti tisíc korun výše. Na rozdíl od jiných zájezdů konkurence tak mohli Češi odcestovat do vzdálených končin bez mezipřistání či přestupu. Z nabídky zájezdů původně oznámených „pouze“ pro zimní sezonu nově udělá celoroční produkt. Zájezdy minimálně do Dominikánské republiky a ...