nejlepší místo k životu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejlepší místo k životu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko je na 39. místě na světě v e-governmentu ze 139 hodnocených zemí. Pokud člověk nemá ambice být na špici, nemusí takové místo ještě znít špatně, jsme přece nad průměrem. Pak se ale podíváte na naše „sousedy“. S tímto umístěním jsme mezi Běloruskem a Bahrajnem. Ti nejlepší z Evropské unie jsou Dánsko (1. místo), Estonsko (3.) a Finsko (4.).
„Vždycky jsem si myslel, že advokátem se nikdy nestanu,“ říká bývalý státní zástupce Miroslav Antl. Přesto nastoupil do kanceláře KŠD Legal. Nelíbí se mu, že u majetkové a hospodářské kriminality bývají často advokáti zcela vyřazení z dokazování při prověřování trestné činnosti.
První dáma tchajwanské ekonomiky Wang Mej-chua si v posledních týdnech na nedostatek zájmu z celého světa rozhodně stěžovat nemohla. Na Tchaj-wanu – a zvláště v továrnách tamní firmy TSMC – se koncentruje výroba polovodičových čipů pro celý svět. Jejich nedostatkem strádají v poslední době zvláště automobilky, které musejí výrazně omezovat výrobu nových vozů. Na tchajwanskou ministryni hospodářství směřovaly žádosti o pomoc z Evropy, ze Spojených států i z Japonska.
Komplex domů na pražském Žižkově, které léta obýval Telecom a jež nyní vlastní Central Group, se má změnit na obytnou čtvrť plnou života. Tím, jehož podpis architektonický návrh ponese, mohl být i Japonec Sou Fujimoto známý svým důrazem na spojení s přírodou. Nakonec to nevyšlo, i tak má ale tento architekt za sebou úctyhodnou řádku realizací – v Montpellieru stojí jeho obytná věž White Tree Tower připomínající borovici, pro Paříž navrhl projekt Tisíc stromů, s nímž oslnil na prestižní soutěži Mipim Awards...
Na sítích se šíří nesmysly, že nás Bill a Melinda Gatesovi chtějí očipovat. Pravda je samozřejmě jinde. Nejštědřejší donátoři světa chtějí, aby zbytečně neumíraly děti v rozvojovém světě a nejnověji se zaměřují na rovnoprávnost žen. Billa zná každý, ale znáte Melindu? Seznamte se.
Jakmile šumavské hory a pláně pokryje první sníh, zamíří první nedočkavci na sjezdovky nebo nekonečné běžkařské stopy. Ale i bez lyží si tu člověk užije – třeba pěší túru podél zamrzlých horských potoků nebo výpravu k rysím a vlčím výběhům.
Ještě během ledna stát vypíše další vlnu koronavirového kompenzačního programu pro umělecké profese a obecně kulturu. Ovšem spekulovat, kdy přesně se začnou lidé vracet do hledišť divadel či kin a za jakých podmínek, je předčasné. „Nechci, abychom vyžadovali povinnost absolvovat antigenní testy u pravidelných divadelních představení nebo v kinech. To by byla likvidace diváka,“ říká ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).
Svět se letos musel ještě více překlopit do on-line prostředí a technologie se zdají být vítězem koronakrize. Už loni jedna z největších globálních antivirových firem zvýšila tržby více než na půl miliardy eur, čistý zisk překročil 77 milionů eur. „Dříve nebo později by Eset asi měl jít na burzu,“ říká jeden ze zakladatelů a akcionářů společnosti Miroslav Trnka. „Majitelé stárnou, a když už skončí jejich přímá kontrola a účast na řízení firmy, je zřejmě opravdu lepší udělat to ověřenou formou akciové ...
Seriál Bridgertonovi hýbe světem hned od své premiéry na Netflixu. Jde o dílo kultovní producentky a scenáristky Shondy Rhimesové, která změnila pravidla americké televize a vydělává desítky milionů dolarů ročně. Kdo je žena, jejíž Chirurgové a další seriály baví miliony lidí na planetě?
Mají podobný příběh. Podnikatelský i osobní. Začínaly na venkově, děti vtáhly do byznysu hned od začátku a firmy dovedly nejen do Prahy, ale i k milionovým ziskům. Rozdíly tu ale přece jen jsou. Jedna má virtuální produkt, druhá hmotný. První je stále v byznysu aktivní, druhá je ráda, že už jen občas dohlíží zpovzdálí. První dámy rodinného byznysu v Česku: zakladatelky firem Renomia a SIKO.