nejlevnejsi uvery pro firmy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejlevnejsi uvery pro firmy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
Půl roku po běloruských volbách, které vyvolaly masové protesty, by mělo jednat všelidové shromáždění o reformách. Odborníci však převratné změny nečekají. Autoritářský prezident Alexandr Lukašenko se chce za každou cenu udržet u moci a spoléhá na pomoc Moskvy. Je ochotný hovořit o dříve odmítané integraci obou zemí, zatím především v hospodářské rovině.
Jen první měsíc letošního roku nabídl trhům pětinu emisí, které firmy vydaly za celý loňský rok. Podniky využívají rekordně nízkých úroků na domácích i zahraničních trzích, nemusejí rovněž usilovat o úvěrovou přízeň obezřetnějších bank. Nikoli všem se ale podaří celý balík bondů udat.
Nastartovat ekonomiku po covidu si vyžádá mohutné investice, které chce vláda směrovat nejen do dopravní infrastruktury. S úsporami se příliš nepočítá. „Pokud budu mít vliv na dopravu, necuknu z investic,“ říká ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček, jehož hlavní cíl je nyní sehnat politickou podporu pro jaderný tendr.
Sezonu jako letos hotelový byznys ještě nezažil. S největší pravděpodobností ale už nezažije ani sezony jako v minulých letech. A to se neobejde bez následků. „Síly na trhu se přeskupí, na expanzi je teď správná doba,“ říká k budoucnosti branže hoteliér Lukáš Pytloun, majitel českého řetězce Pytloun Hotels s třinácti hotely v portfoliu.
Jeden z největších tuzemských nemovitostních fondů získal dvoumiliardový úvěr na refinancování dluhu. Úvěr je určený na financování průmyslových zón.
Na nohy stavěl ocelárny Vítkovice, chemičku Setuza anebo krachující ČSA. Po pětadvaceti letech restrukturalizací firem a investování chce teď podniky dál rozvíjet a čeká na dobrou příležitost. „Už do poloviny roku 2019 v automotive každému takzvaně hořela voda. Pak přišla první redukce poptávky a na začátku letoška druhá. Ale bylo to dáno cykličností poptávky, ne covidem,“ říká Zdeněk Šmejkal, spolumajitel investiční skupiny M.L.Moran.
Dlouhodobé kvalitní poradenství, všechny služby v mobilu, založení penzijní společnosti i vlastní banka. To jsou plány finanční skupiny Partners. „Nechceme být ale korporací, která je odtržena od jednotlivých přání klientů, chceme zachovat lidský přístup,“ říká Petr Borkovec, zakladatel a předseda představenstva Partners.
Letošní rok ve znamení pandemie rekordně dopřává domácímu hypotečnímu byznysu. Banky jen od ledna do září rozpůjčovaly na bydlení 172 miliard korun, meziročně o více než třetinu více. Zároveň je to nejsilnějších devět měsíců ve finanční historii Česka.
České firmy přišly během pandemie více na chuť financování v eurech. Ve společné měně totiž měly domácí firmy koncem srpna napůjčováno téměř 410 miliard korun, to je o bezmála třicet miliard korun, tedy takřka o osm procent více, než v předvečer krize koncem února.