nejmodernější ruské stíhačky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejmodernější ruské stíhačky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobré zprávy pro Ukrajinu vzešly ze summitu zemí G7. Na něm se vedoucí industrializované ekonomiky světa dohodly na pokračující diplomatické, finanční a vojenské podpoře pro Ukrajinu, která bude nyní podle vyjádření amerických představitelů taktéž zahrnovat, jak někteří analytici správně předpokládali, budoucí dodávky západních letadel. Zatím jsme se dozvěděli pouze to, že letouny patrně nebudou pocházet ze Spojených států, přestože se bude nejspíš jednat o starší americké víceúčelové stíhací letouny 4. ...
Jižní Korea se postupně stává stále významnějším hráčem na globálním trhu se zbraněmi. Díky moderním technologiím a rychlým dodávkám mohou být korejské zbraně pro řadu zemí zajímavou alternativou k americkým nebo evropským technologiím, na korejské firmy při modernizaci svých pozemních sil vsadilo například sousední Polsko. Jaké jsou nejnovější úspěchy korejského obranného průmyslu a jaká lekce z toho plyne pro Česko?
Dobré ráno! Je 356. den roku, svátek má Šimon, před 140 lety vytvořil americký podnikatel a vynálezce Thomas Alva Edison první elektricky osvícený vánoční stromeček. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Polsko se rozhodlo, že vybuduje největší armádu v Evropě. Varšava uzavírá masivní zbrojní kontrakty se Spojenými státy a Jižní Koreou, čímž si zajistí pozici kontinentálního hegemona, alespoň co se pozemních sil týká. Polsko plánuje provozovat téměř 1300 tanků a zhruba 1000 samohybných houfnic, čímž získá větší armádu obrněnců, než má Velká Británie, Francie, Německo a Itálie dohromady a v některých ohledech překonají Poláci i velmoci.
Válka na Ukrajině zásadně změnila bezpečnostní situaci v Evropě. Země na starém kontinentu se cítí ohrožené a masivně investují do svých armád. Důležitou roli ve výzbroji jednotlivých států hrají stíhačky. Na jaké letouny evropské země spoléhají a které se rozhodla zvolit Česká republika?
Agrese Ruska proti Ukrajině vyvolala nebývalou poptávku po zbraních, kterou Evropa od studené války nezažila. Po rozpadu bývalé Varšavské smlouvy podceňovaly výdaje na obranu s výjimkou Polska a Pobaltí všechny země východní Evropy. Ze „starých“ členů Evropské unie má mezery i Německo, nejsilnější ekonomika sedmadvacítky. Ve srovnání se Spojenými státy jsou podinvestované ozbrojené síly drtivé většiny zemí EU. Celková částka podle odborníků dosahuje bilionů korun. Dokládá to vnitřní dluh středně velké ...
... vyslání dvou letek nejmodernějších stíhaček F-35 do... v Evropě kvůli ruské hrozbě, jež se...
Každý ozbrojený konflikt je testovací laboratoří zbraňových systémů, jejichž klady a zápory ukazuje při ostrém nasazení a už řadu let téměř v přímém přenosu. Přináší tak nové trendy. Pro daný výrobek může být válka vůbec nejlepší reklamou, kterou ani sebeprestižnější zbrojařský veletrh nikdy nenahradí. Vedle tureckých, amerických i ukrajinských dronů získávají stále větší věhlas pokročilé střely proti ocelovým kolosům, ale i bojovým letounům, které unese jeden nebo nejvýše dva vojáci.
Jen několik týdnů po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu objednalo Polsko 250 tanků za více než sto miliard korun. Velké zbrojní nákupy plánují i další evropské země.
Letouny takzvané včasné výstrahy Severoatlantické aliance známé pod zkratkou AWACS či americké průzkumné bezpilotní prostředky Global Hawk. Tato zařízení, kterým se říká „oči NATO“, pomáhají v boji s ruskými invazními vojsky. Monitorovat vzdušný prostor i dění na zemi umějí také Rusové. Jejich stroje A-50 jsou však zastaralé a projekt moderních A-100 Premjer nabral zpoždění.