nejsilnější armády světa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejsilnější armády světa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nejdůležitější volby pro Evropu v tomto roce se odehrají v zemi, která geograficky do Evropy zasahuje pouze malým výběžkem, politicky však výrazně víc než mnohé státy v jejím středu. Celý text je převzatý z INFO.CZ >>>
Pozice Německa coby nepsaného lídra Evropy se ve světle války na Ukrajině už rok otřásá v základech. Zažité pořádky procházejí velkou změnou a liberální teorie mezinárodních vztahů je v troskách. O nových lídrech a novém uspořádání Evropy mluví v rozhovoru pro Info.cz analytik a výzkumný pracovník Benjamin Tallis. Popisuje mimo jiné teorii neo-idealismu a potřebu začít pracovat jinak s hodnotami, na kterých stojí Evropa – tak, aby evropské demokracie skutečně přinášely lepší život většímu okruhu lidí.
Ruská agrese na Ukrajině trvá přesně rok a odborníci nevidí šanci na brzký konec. V nejbližších týdnech se podle nich dá očekávat pokračování zvýšeného ruského tlaku ve snaze získat větší kontrolu nad Donbasem. Postupně by ale mohli iniciativu převzít Ukrajinci. Jejich úspěch přitom bude záviset na pokračování západní pomoci, a to nejen vojenské. Válka může podle oslovených trvat ještě dlouho a únava spojenců by se mohla stát hlavní zbraní Kremlu.
Válka na Ukrajině se stala jedním z velkých témat nedávných prezidentských voleb v Česku. Silně přitom zarezonovala slova náčelníka generálního štábu Armády ČR generálmajora Karla Řehky o tom, kdy by bylo nutné mobilizovat. Prohlášení, byť vytržené z kontextu, vyvolalo vlnu kritiky. Jak tedy náčelník generálního štábu uvažuje o mobilizaci? Jak mají Češi k možnému nebezpečí válečného konfliktu přistupovat? To vysvětluje Karel Řehka ve své eseji pro magazín Reflex.
Rok po začátku války na východě Evropy sledujeme, jak Berlín posílá na pomoc Kyjevu své tanky Leopard 2 a dalším zemím umožňuje jejich reexport. Kremelská propaganda pláče, že tím zbořil tabu a německé hlavně opět míří na Rusko. A k velkému průlomu skutečně došlo. Německo, které dlouho zanedbávalo svou armádu, si pod tlakem připustilo, že obrana Evropy si žádá jeho aktivitu a investice. Pacifismus zároveň opouští i Japonsko, přestože leží na druhé straně planety. Ruský vpád na Ukrajinu totiž vnutil světu ...
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Poslední z debat prezidentských kandidátů proběhly na televizi Nova. V první diskuzi debatovali kandidáti s nižšími volebními preferencemi - tedy Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer a Tomáš Zima. V osm hodin začala hlavní debata, ve které se představují hlavní favorité Petr Pavel, Danuše Nerudová a Andrej Babiš. Prezidentskou debatu moderovali Rey Koranteng a Bára Divišová. Prezidentské volby začínají v pátek, výsledky prvního kola se dozvíme v sobotu.
Není žádným překvapením, že se Putinovo Rusko snaží navazovat a prohlubovat kontakty se zeměmi mimo západní svět. A poměrně logicky patří mezi základní kameny jeho snahy Čína a Indie. Ruský prezident tak v posledních týdnech uskutečnil rozhovory jak s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, tak s indickým premiérem Naréndrou Módím. Pokud něco současné kolo rozhovorů ukázalo, tak že Rusko v těchto vztazích není v silnější pozici. Velmi zjednodušeně řečeno, zatímco Čína či Indie se přátelit s Ruskem mohou, ...
Realitní drama podle ČNB: Až desetiprocentní propad cen bytů a riziko dvojího dna Český Top Gun budí zájem v cizině. Přidává stovky letových hodin a chystá výcvik pilotů F-35 Miliardář Paukner jedná o vstupu do Sokolovské uhelné. Podíl by ho vyšel na stovky milionů Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Přelomový, historicky nejdražší, „neviditelný“ letoun. Monstrum poskytující informační nadvládu. I to je letoun F-35. Stíhačka páté generace, která má ovládat nebe čím dál nebezpečnějšího světa 21. století. Nejen v domovských Spojených státech, kde ji vyrábí zbrojařský koncern Lockheed Martin, ale i v Evropě, jíž má do konce desetiletí křižovat přes 550 těchto strojů. Poptávka rychle roste, poslední letouny objednalo Švýcarsko a Finsko. O letku 24 „efpětatřicítek“ má zájem i česká vláda, která by jimi ...