nejsou grafické karty - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejsou grafické karty, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investoři začali věřit v další sílu, která by mohla vytáhnout nahoru cenu akcií americké společnosti Nvidia vyvíjející grafické čipy (GPU). Má jít o generátory obrázků a textů, jako jsou ChatGPT, Dall-E nebo Midjourney, jež jsou předmětem všeobecného zájmu posledních týdnů a měsíců. Grafické čipy se vedle vykreslování počítačové grafiky hodí také na další náročné operace využívající prvky „umělé inteligence“. Ty tvoří i základ jazykového modelu ChatGPT a spol.
Generátory obrázků založené na prvcích umělé inteligence Dall-E, Midjourney nebo Stable Diffusion jsou senzací posledních měsíců. I naprostým grafickým neumětelům dokážou v řádech desítek sekund až minut na základě testového zadání vytvořit díla, která by zkušeným tvůrcům zabrala i dny práce. Dopady na různá povolání lze zatím pouze odhadovat, redakce deníku E15 ale například už dnes tyto systémy používá na generování ilustračních obrázků. Masivní rozšíření ale bude ještě vyžadovat hodně peněz a elektřiny.
Evropa by se po velmi dlouhé odmlce mohla vrátit na trh s mobilními telefony. Symbolem této naděje se stal Carl Pei, v Číně narozený Švéd podnikající ve Velké Británii, a jeho mladá firma Nothing. Starý kontinent trhu mobilů se značkami, jako jsou Nokia, Ericsson, Sagem nebo Siemens, dlouho dominoval, ale pak přišel iPhone doprovázený vlnou levných a flexibilních výrobců z Asie, kteří evropské producenty velkolepě zdecimovali.
Ten paradox je zarážející. Cena bitcoinu má do svých loňských téměř sedmdesátitisícových maxim hodně daleko, přesto je zájem o těžbu kryptoměny zhruba o polovinu vyšší, než když bořila své cenové rekordy. Ukazují to alespoň data celkového výpočetního výkonu strojů na těžbu bitcoinu (hashrate). Byznysová realita je ale drsnější.
Jednoduchost, rychlost, servis od A do Z a především široký zásah potencionálních zákazníků. Tak hodnotí nákup venkovních reklamních ploch prostřednictvím jediného e-shopu na billboardy Plakátov.cz Michal Fulín, majitel obchodu Svět Koloběžek. Ten kromě kamenné prodejny provozuje na pražském Chodově také testovací centrum a půjčovnu koloběžek.
Týden od revoluční změny fungování Etherea se ukazuje, že odklon druhého nejdůležitějšího blockchainu od takzvané těžby má řadu vedlejších důsledků. Ethereum rázem snížilo svou spotřebu energie o 99 procent a teoreticky za rok ušetří tolik elektřiny, kolik spotřebuje Nový Zéland. Jenže výkon z grafických karet, které sloužily na mining etheru, se částečně přesunul na dolování jiných virtuálních mincí. Těžaři nicméně při zoufalém hledání finančně zajímavé alternativy zjišťují, že moc využití pro své kdysi ...
Škoda Auto, Třinecké železárny i menší hráči varují: vládní pomoc nestačí, hrozí krachy. Nový efekt inflace: Chybí půl miliardy pro státní krizové rezervy. Zisky z těžby krypta padly k nule. Z grafických karet jsou místo zlatého dolu přímotopy1/11 Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a k důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na ...
Ethereum má za sebou zásadní technologickou modernizaci s názvem The Merge, která může během energetické krize proměnit vnímání kryptoměn ze strany regulátorů i laické veřejnosti. Ještě nikdy navíc neprošla tak významná kryptoměna a její blockchain tak revoluční změnou. Druhá největší virtuální měna co do tržní kapitalizace začíná fungovat na úplně jiných technologických základech. Podrobněji je rozebírá následující pětice otázek a odpovědí, které se k The Merge vážou.
Placení chytrým telefonem je dnes samozřejmostí. Z mobilu však lze získat i mnoho dalších služeb usnadňujících orientaci a pohyb ve světě finančních operací a investic.
Slovenský startup se pouští do právní bitvy s americkým obrem, který zaměstnává přes devět tisíc lidí a má tržní hodnotu padesát miliard dolarů. Společnost Tachyum, která chystá do výroby vlastní počítačový procesor Prodigy, zažalovala u soudu v Kalifornii více než třicet let fungující čipovou společnost Cadence ze San José. Slováci viní americké protějšky ze sabotáže. Ta podle žaloby, kterou má deník E15 k dispozici, měla způsobit zhruba dvouleté zpoždění zadání procesoru do výroby a ztráty přesahující ...