nejtezsi lide sveta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejtezsi lide sveta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Používá je každý, aniž by se musel zamýšlet nad jejich fungováním. Peníze. Období jejich zdánlivé nekomplikovanosti ale končí, myslí si někdejší vrcholný manažer logistické společnosti DHL Alex Pilař. Dlouhé roky nevídaná inflace, digitalizace bankovnictví a nástup kryptoměn podle něj otevírají cestu k zásadní proměně. „Peníze jako takové a teorie s nimi spojené jsem dlouho neměl na svém radaru. Bitcoin mě přiměl je studovat, přemýšlet o nich a zjišťovat, jak nefunkční a rozbité jsou,“ vysvětluje Pilař, ...
Stovky lidí chybějí armádnímu letectvu, jehož základ tvoří čtrnáct švédských stíhaček JAS-39 Gripen. Po přezbrojení na americké letouny F-35 Lightning II, o němž zřejmě začátkem října rozhodne vláda, však potřeba špičkových pilotů a dalšího vysoce kvalifikovaného personálu vzroste. Už proto, že nadzvukových letadel nejvyspělejší páté generace žádá ministerstvo obrany čtyřiadvacet. Z důvodu složitosti moderního stroje, který je létajícím superpočítačem napěchovaným senzory, jej musí obsluhovat více techniků...
Čeká nás poslední inflační míle. Bude nejtěžší, říká radní ČNB Jan Procházka Schönfeld míří za drobnými investory. Ve hře je balík bondů za stamiliony Nabídka klanu Tkáčů. Miliardový balík bondů, které investorům zaplatí inflaci Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu.
Česko zažije po zhruba třinácti letech už skoro nečekaný, zato však vymodlený úkaz. Míra inflace v zemi totiž v optimistickém případě už tento měsíc klesne pod úroveň sazeb České národní banky, tedy pod sedm procent. Přinejmenším pro domácí banky to bude znamenat faktický konec inflační éry. Protože miliardy uložené u centrální banky jim začnou vynášet více, než činí inflace. Obyčejní lidé, pro které je sedm procent na jakémkoli typu účtu pouhou utopií, si mohou symbolicky otevřít snad jen malé šampaňské, ...
Koupit si umělecké dílo už dávno není výsadou bohatých, kvalitní umělci jsou už dostupní i pro běžné smrtelníky, kteří třeba hledají dekoraci do bytu. Současné umění ostatně v dnešní době nabízí zajímavější zhodnocení než například staří mistři. „Člověk, který má cit a vkus, může nakoupit více umělců za cenu jednoho starého mistra a zhodnocení sbírky má prakticky jisté,“ říká zkušený galerista René Rohan, který přes firmu Artex provozuje umělecký depozitář a zajišťuje transport uměleckých děl. Sesterská ...
Česku výrazně scházejí IT specialisté, potřeba by jich podle odborných odhadů bylo až patnáct či dvacet tisíc. I proto se firmy musejí více podílet na přeškolování potenciálních uchazečů. Softwarová firma SAP se rozhodla poskytovat vzdělávání zdarma. „Zmírnit nedostatek odborníků by ale mohla také umělá inteligence,“ říká ředitel pro vzdělávání SAP Max Wessel, který přednáší v Kalifornii na Stanfordu.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik. Existují ale i jiné způsoby, jak si přijít k hromádce digitálních mincí.
Podle Petra Ludwiga sebere umělá inteligence některým lideme nejen práci, ale i vnímání jejich sebehodnoty. Hledáním smyslu v práci i v životě je podle něj jednou z největších výzev současnosti.
Někdo kdysi spočítal, že na Cannes Lions, nejprestižnější reklamní festival světa, přijíždí okolo 80 procent největších zadavatelů reklamy. Podobný poměr myslím platí i pro reklamní skupiny, média, sociální sítě a Big tech. Cannes Lions jsou kromě oslavy těch nejlepších reklam světa i předzvěstí trendů, které v reklamě, marketingu a médiích budou v dalších měsících dominovat, ovšem Čecha, kterého by to zajímalo, abys ve francouzském letovisku pohledal.
Soukromému impériu Jevgenije Prigožina se nyní daří. Právě probíhající agrese proti Ukrajině mu přinesla nejen legitimitu, ale i nové obchodní příležitosti. Vojenské oddíly „Putinova kuchaře“ sice krvácejí na ukrajinské frontě, výměnou ale Prigožinovy firmy získaly ruské zakázky i africké koncese.