největší developeři - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu největší developeři, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tuzemský trh s nemovitostmi prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Nicméně nejde zcela paušalizovat - vývoj cen se liší dle lokalit. Státem ve státě je svým způsobem Praha. Tlak na ceny je stále vyšší kvůli větší poptávce a omezené nabídce. Trh v metropoli má navíc další specifika.
Největší světový producent křemíkových destiček pro solární panely, čínská společnost Longi, snížila ceny svých produktů téměř o třetinu. Krátce předtím varovala před nadměrnou kapacitou čínské produkce, což podle ní v nejbližších letech vyústí v sérii bankrotů výrobců. Čínská fotovoltaika přitom ve stále větší míře zaplavuje západní země, které těžce hledají způsoby, jak levné asijské výrobě konkurovat.
Budoucnost rozvoje Prahy je zejména v zastavění brownfieldů, a to klidně výškovými budovami, zaznělo na úterní konferenci REsummit. Rychlejší výstavbě bytů podle předních byznysmenů, bankéřů, architektů a dalších expertů brání legislativa, chybějící územní plány i vysoké hypoteční sazby. Než se zvýší nabídka bytů v hlavním městě, bude podle řečníků pokračovat stahování lidí na periferii města, což dále ovlivní i kancelářský trh.
Ještě loni počátkem roku si mohly mladé začínající páry požádat o státem zvýhodněný úvěr na pořízení vlastního bydlení u Státního fondu podpory investic (SFPI). To je ale už minulost. Nově stát začínající domácnosti ve vztahu k vlastnímu bydlení nepodpoří.
I když ceny některých nemovitostí klesají, hypotéky kvůli v Česku stále vysoké inflaci a z ní pramenícím sedmiprocentním úrokům centrální banky výrazně nezlevňují. Hypoteční trh se letos v březnu sice poprvé nadechnul, ale i tak si hypotéku sjednalo jen 3500 domácností.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
V Praze 7 se bude v příštích letech stavět na pozemcích o rozloze srovnatelné se Starým Městem. Developeři tam plánují investovat nižší stovky miliard korun. S miliardovými částkami počítá také magistrátní kasa. Ve čtvrti vzniknou až tisíce bytů, kanceláře, obchodní domy, ale také nová budova Vltavské filharmonie. Městská část, kde dnes žije zhruba 44 tisíc lidí, se stane domovem pro dalších 25 tisíc nových obyvatel, zhruba stejné množství lidí zde nově najde práci.
Území nákladového nádraží na Žižkově patří mezi nejvýznamnější rozvojové lokality v širším centru Prahy. Jeho proměnou vznikne v podstatě nové město s centrálním náměstím, parkem, dvěma základními školami a několika tisíci bytů. Raritou bude nejdelší budova v Praze – památkově chráněný objekt nákladového nádraží po přestavbě ubytuje komerční i nekomerční provozy.
Devátá městská část píše novou kapitolu své historie. V té předchozí určily její charakter průmyslové haly patřící kromě jiných podniků také ČKD, největší strojírenské firmě v Československu. Po postupném ukončení výroby se otevřela budoucímu rozvoji jedna z nejrozsáhlejších oblastí v metropoli. V posledním desetiletí se tak trochu pozapomenuté Vysočany a Hloubětín mění v živé místo.
Byt pro děti nebo jako zajištění na stáří. Důvody pro pořízení druhého, třetího a dalšího bytu mohou být různé, ale ve všech případech jde pro běžné lidi obvykle o výnosnou investici. V Česku se nyní pronajímá zhruba 223 tisíc investičních bytů, které vlastní 71 tisíc lidí. Jde tak podle studie společnosti Dataligence pro Asociaci nájemního bydlení o přibližně desetinu všech bytů. Nejvíce jich je v Praze a Středočeském kraji.