největší dopravní letadlo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu největší dopravní letadlo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V reakci na znovuotevření Číny světu výrazně narostla už tak značná poptávka Číňanů po soukromých letech. I bohatší klientelu tak musejí dopravci v řadě případů odmítat, protože nemají volné kapacity. Ty je nutné rezervovat ne dny, jak bývalo zvykem, ale týdny předem v případě nejpoptávanějších tras, informovaly Financial Times.
Výrazné omezení provozu čeká cestující na letištích v Mnichově, Frankfurtu nad Mohanem, Hamburku, Stuttgartu, Dortmundu, Hannoveru a v Brémách. Důvodem komplikací je stávka zaměstnanců německých letišť, kterou zorganizovaly odbory Verdi kvůli dosud neúspěšnému vyjednávání o zvýšení mezd zaměstnanců ve veřejném sektoru. Cestující se tak musejí připravit na zpoždění i rušení letů. Stovky spojů by v pátek měla zrušit i německá letecká společnost Lufthansa.
Skupina Premiot mlčí o nesplacených dluhopisech Rohlík získal obří půjčku Boeing se loučí s letounem 747 Paypal zruší dva tisíce míst Dobré ráno! Je dvaatřicátý den roku, svátek má Hynek a Jasmína. V tento den v roce 2017 schválili poslanci britského parlamentu zákon o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Americký výrobce letadel Boeing se loučí s legendou. Nákladní dopravce Atlas Air si převzal v závodu v Everettu na severozápadě USA poslední vyrobený letoun Boeing 747. Po více než pěti dekádách se tak uzavírá historie pravděpodobně nejsnadněji rozpoznávaného dopravního letadla. A to nejen díky jeho specifickému „hrbu“, ale i statusu ikony, který si během let vydobyl.
Královna nebe, jumbo jet nebo prostě jen jumbo. Letadlo, které díky typickému hrbu na trupu rozpozná na první pohled i laik. Boeing 747 před pěti dekádami od základu změnil svět osobní letecké dopravy. Nyní se ale nezadržitelně blíží jeho odchod. Výrobní linku v Everettu na západě USA opustila v úterý večer místního času vůbec poslední 747. Velké boeingy z nebe samozřejmě nezmizí hned, především osobní verze jsou nicméně stále častěji nahrazovány modernějšími stroji.
Boeing i loni zůstal ve stínu svého mladšího rivala Alza měla další rekordní rok, budoucnost tak jistá není Boj s inflací se České národní bance značně prodražil Odboráři vyhrožují Macronovi stávkami kvůli penzijní reformě Dobré ráno! Je jedenáctý den roku, svátek má Bohdana, v tento den roku 2005 Apple představil svůj miniaturní počítač Mac mini. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Letecké společnosti po celém světě zoufale postrádají letadla. Rychle se obnovující zájem lidí cestovat, který ještě umocní světu se otevírající Čína, významně navýšil poptávku po dopravních letadlech. Jejich výrobu v halách Airbusu i Boeingu ale škrtí zpřetrhané dodavatelské řetězce, drahé energie i nedostatek pracovníků. A to do té míry, že duopol výrobců dokonce snížil cíle své produkce. Kombinace nedostatku letadel, rostoucí poptávky po létání a vyšších cen paliva zřejmě vyústí v zakořenění vyšších cen...
Aerolinky Lufthansa probudily z více než dvouletého spánku první ze svých dlouhodobě odstavených obřích letounů Airbus A380. Dlouho po vypuknutí pandemie koronaviru to přitom vypadalo, že tyto letouny se už do provozu ve větších počtech nikdy nevrátí. V kontinentální Evropě bude Lufthansa jediným dopravcem, který stále věří ve velké letouny se čtyřmi motory, jinde ve světě ale tyto stroje díky rychle oživující poptávce prožívají renesanci.
INFO.cz| Říjen bude patrně nejteplejší měsíc v historii Evropy. V krajně napjaté situaci se zásobováním plynem je to požehnání; nezbytných úspor, ke kterým EU nabádá všechny občany Unie, dosáhneme docela bez námahy. S teplým počasím a zaplněnými zásobníky se napětí na trzích s plynem snížilo a jeho cena klesá. To je jedna strana mince. Z druhé strany se asi málokdo zbaví jistého mrazení v zádech: takové teplo v říjnu, to není normální, asi přeci jen s tím klimatem něco není v pořádku.
V přepočtu téměř dva biliony korun, které Peking postupně investoval do vybudování prvního svého konkurenta Airbusu a Boeingu, mají v příštích letech otřást tržními podíly západních leteckých gigantů. Tedy alespoň v Číně. Je to sice jen jeden z hlavních trhů, ale v příštích dekádách má nejvíce lačnit po nových dopravních letadlech a být pro výrobce klíčový, upozornily Financial Times.