nejvetsi epidemie světa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejvetsi epidemie světa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Nadcházející čínský nový rok, který letos podle lunárního kalendáře připadá na 12. února, je mytologicky spojován s buvolem. V tomto znamení, jež vystřídá vládu chytré a činorodé krysy, se má dařit pracovitým, vytrvalým a důvěryhodným lidem. Každoroční oslavy v oblasti východní a jihovýchodní Asie ztratí i letos něco na lesku kvůli pandemii koronaviru.
Ve věku 75 let zemřel hudební skladatel a podnikatel Ladislav Štaidl. Informaci přinesl web Blesk.cz a rozhlasová stanice Frekvence 1, podle kterých hudebník podlehl ráno komplikacím spojeným s nemocí COVID-19.
Pandemie koronaviru má i své příznivé dopady, alespoň pro ekologii, jak se ukázalo v sousedním Německu. Země ušetřila za minulý rok osmdesát milionů tun CO2, a nečekaně tak splnila svůj dlouhodobý klimatický cíl. Poprvé také u našich sousedů vyprodukoval více elektřiny vítr než uhlí. Experti však zároveň varují, že tento úspěch je jen zdánlivý a následující roky odhalí trhliny v klimatické politice země považované za ekologickou velmoc.
Tržby amerického filmového průmyslu se loni podle společnosti pro průzkum trhu Comscore kvůli koronavirovým omezením snížily o více než 80 procent na 2,2 miliardy dolarů, a dostaly se tak na úroveň osmdesátých let. Finančně úspěšnější než hollywoodské trháky byl poprvé film z Číny, která těžila z toho, že se v ní život už před měsíci vrátil téměř do normálu, a mohla tak hrát i kina. Na svém webu o tom píše německý týdeník Der Spiegel.
Horší už to být nemůže… Leckoho tohle asi napadne v souvislosti s uplynulým rokem, a to hlavně kvůli koronavirové krizi a jejím následkům. Zdravotním, ekonomickým i společenským. A vlastně i politickým.
V roce 2021 čeká spoustu novinek nejen na podnikatele. Vybrali jsme nejdůležitější změny, na které je dobré připravit se už teď.
Globální obchod letos zažil nejhorší krizi za celá desetiletí. Jedním z jejích symbolů se stalo „moderní pirátství“, které se projevilo v dubnovém incidentu na letišti v thajském Bangkoku. Zásilka respirátorů pro Berlín byla tehdy přesměrována do Spojených států. Západní spojenci se navzájem obviňovali z přeplácení čínských dodavatelů roušek. Evropské státy uzavíraly vzájemné hranice a staraly se především samy o sebe. Němci i Češi čelili kritice za zákaz vývozu ochranných zdravotnických prostředků do ...
Vítejte v „novém normálu“. V době, která změnila naše vnímání světa a ekonomické a společenské chování, která má přímý dopad na všechna ekonomická odvětví. Zatímco jedni chřadnou, pro druhé je to neopakovatelná příležitost. A svou roli v tom může hrát i obor nazývaný AI.
V rodině Lichtenštejnů má Max, prostřední ze tří bratrů, na starosti skupinu LGT Group. Starší Alois je dědičným princem, mladší Constantin pečuje o nadace, nemovitosti, vinohrady a umělecké sbírky. „S rozdělením úkolů v rámci rodiny jsem naprosto spokojený. Té práci se věnuji od roku 2006, mám zkušenosti, dohlížím na aktivity v oblasti private equity a rozvíjet byznys mě baví,” říká v exkluzivním rozhovoru pro deník E15 princ Max z Lichtenštejna.