největší evropský přístav - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu největší evropský přístav, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobré ráno! Je 149. den roku, svátek má Maxmilián. V tento den před deseti lety začaly v Česku povodně, které si vyžádaly patnáct obětí. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Trh průmyslových hal žil po léta ve stínu kanceláří a obchodních center. Pandemie covidu však převrátila svět nakupování naruby a ze zásobování e-shopů se stal klíčový byznys. Vizionář Milan Kratina, nadšený pro budování moderní výrobní a logistické infrastruktury, začal rychle stoupat po žebříčku miliardářů. Firma Accolade, kterou založil a z poloviny vlastní, investuje do výstavby hal, jež pak už pronajaté zpravidla končí v jejím fondu. Své peníze Kratinovi svěřily už tisíce investorů.
Nedávný souhlas německé vlády s prodejem části terminálu v hamburském přístavu společnosti Cosco (China Ocean Shipping Company) má celoevropský rozměr. Přepravní gigant získává stále větší kontrolu nad přístavy na starém kontinentu a odborníci varují, že se Peking jeho prostřednictvím může pokusit ovládnout dodavatelské řetězce do Evropy. Upozorňují i na to, že firma díky celosvětové síti dokáže logisticky podporovat čínskou armádu.
Německá vláda umožní čínské rejdařské společnosti Cosco převzít jen takový podíl v jednom z terminálů v hamburském přístavu, který bude menší než 25 procent. Firma tak nezíská vliv na rozhodování provozovatele největšího německého nákladního přístavu, informovala tisková agentura DPA. Firma původě žádala 35procentní podíl v terminálu Tollerort. Před vstupem čínského investora, který vyvolal spory ve vládní koalici, varovala i Evropská komise. Pro kompromisní řešení otázky se rozhodla spolková vláda.
Ministři návrh odmítají, tajná služba před ním varuje. Německý kancléř Olaf Scholz ale trvá na svém a hodlá prosadit prodej části jednoho z terminálů hamburského přístavu čínskému státnímu koncernu Cosco.
Za dva měsíce už země Evropské unie nebudou smět dovážet ruskou ropu po moři a za další dva přijdou kvůli sankcím i o možnost nakupovat produkty z ní. Odklon od suroviny jde sedmadvacítce přitom poměrně pomalu a nákup nafty z Ruska prakticky neklesl od jeho vpádu na Ukrajinu. Itálie navíc musí rychle vyřešit problém s důležitou rafinerií na Sicílii, kterou vlastní Lukoil.
Dobré ráno! Je 206. den roku, svátek má Jakub, před 22 lety při nehodě letadla Concorde společnosti Air France v Paříži zemřelo 113 lidí a nastal konec nadzvukového dopravního létání. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Dosavadní prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa v pátek oficiálně rezignoval, dočasným úřadujícím prezidentem se proto stal dosavadní premiér Ranil Wickremesinghe a volby jsou vyhlášené na 20. července. „Zvolení nového prezidenta bude první krok, od kterého se země může odrazit,“ popisuje honorární konzul Srílanské demokratické socialistické republiky Marek Němec, který se v současnosti na ostrově nachází. Podle něj má současná krize kořeny již v občanské válce, chybným krokem byla orientace země na Čínu...
Jeden bitcoin za milion dolarů a zlato mezi pěti až deseti tisíci dolary za troyskou unci. Takový scénář si vštěpuje část kryptoměnové komunity. Jarní propad kryptoměny na méně než polovinu loňských rekordních hodnot berou bitcoineři jako investiční příležitost. Utěšují se pohledem do budoucna. Cenu kryptoměny podle nich brutálně vyženou vzhůru válečné a postcovidové okolnosti, které jsou pro ostatní především zdrojem nejistoty. Stačí „jen“ přepsat geopolitický řád s ústřední rolí dolaru.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.