největší přístavy světa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu největší přístavy světa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zájem o produkci vlašimské muničky Sellier & Bellot teď roste především ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii. Šéf firmy Radek Musil předpokládá, že poroste i letos. „Kupodivu i poptávka v Evropě z civilního sektoru je stále na stejných číslech, byť jsou v řadě zemí zavřené maloobchody a střelnice,“ říká. Firmu čeká jednání s českým ministerstvem obrany o nové rámcové smlouvě, dosavadní za tři miliardy korun vyprší příští měsíc.
Vyjednávači Velké Británie a Evropské unie uzavřeli koncem minulého roku obchodní dohodu. Díky na poslední chvíli sjednanému dokumentu odpadla hrozba zavedení cel, přesto bude obchod s ostrovy výrazně komplikovanější. „Největší obavu mám o automobilový průmysl. Propad prodejů nových vozů v Británii byl loni největší od roku 1943. Mám strach o export nejen Škody, Hyundai a Toyoty, ale i výrobců například pneumatik a dalších dílů,“ přiznává Jiří Rak, ředitel kanceláře CzechTrade pro Velkou Británii a Irsko.
Čínské podniky ve vlastnictví státu ztrácejí schopnost splácet dluhy a řadě z nich bez pomoci hrozí zánik. Jen mezi lednem a říjnem nezvládly uhradit závazky ve výši čtyřiceti miliard jüanů, čili asi 132,6 miliardy korun. To je přibližně stejně jako v předchozích dvou letech dohromady. „Problémy druhé největší ekonomiky světa mohou zbrzdit globální zotavení z koronakrize,“ varovala americká CNN.
Lídr tuzemského trhu průmyslových nemovitostí CTP přehazuje výhybku z bankovního financování ve prospěch dluhopisů. Současně jedná o vstupu strategického investora. „Bavíme se s více uchazeči, ale možné je stále také IPO. Jedna možnost nevylučuje druhou,“ vysvětluje Richard Wilkinson, finanční šéf CTP, který působil tři desetiletí v centrále bankovní skupiny Erste ve Vídni.
Tisíc mil ve sněhu, ve dne a v noci mrazivou Aljaškou. Na kole, po vlastních i s lyžemi. Nejdelší a nejnáročnější zimní závod, takový je extrémní ultramaraton Iditarod Trail Invitational 1000 z Anchorage do Nome. Dominují mu Češi, kteří si v poslední dekádě připsali již čtyři tituly.
Pražský realitní trh přivítal pozoruhodnou nemovitost. Jde o bývalý průmyslový areál historicky zásobující armády Německa i Rakouska ukrytý před civilizací v malebném skalním údolí v Bohnicích. Majitel není přitom o nic méně zajímavý než areál samotný.
Letiště v Dubaji proslavilo Spojené arabské emiráty coby jeden z největších leteckých uzlů na světě propojující Evropu s Asií, federativní monarchie však ve velkém buduje také svou první železniční síť. Ta má kromě jiného propojit zdejší letiště a přístavy. Nyní staví země tunely pro budoucí železnici, jež protne pohoří Al-Hadžar na východě země.
Cesta na sever Evropy bude za několik let zase o něco snažší. Po letech plánování byly zahájeny stavební práce na 18 kilometrů dlouhém tunelu pro automobily a vlaky, který propojí Německo a Dánsko. Stavba, nacházející se pod Fehmarnskou úžinou v Baltském moři, vzniká pod záštitou dánské developerské společnosti Femern A/S, dokončena bude v roce 2029. Informoval o tom server CNN. Stavba vyjde na sedm miliard eur, tedy asi 190 miliard korun.
Co je to opravdové epidemiologické peklo? Je to snad školní třída plná adolescentů nacvičujících si rodičovské role? Je to snad hospoda plná strýců svolných se kapénkově pomilovat kvůli sobotnímu zápasu třetí ligy? Ne. Epidemiologické peklo má svůj přesný název. A burziánům se nabízí relativně zajímavá šance si vsadit, že se nakonec znovu otevře zájemcům.
V létě jsem se vydal na putování na kole k moři směrem na jih. Cílem byla cesta, spaní pod širákem, koupání v řekách a svoboda. Vzhledem ke koronaviru jsem nechal otevřené, kam dojedu. Pod heslem „cesta je cíl“ jsem nakonec po 24 dnech dojel z Čech do Říma.