nejvíc čechů v usa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejvíc čechů v usa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V Texasu už je zase nádherné jaro. Prosluněné dny a teploty okolo dvaceti stupňů dovolují Texasanům obléci si jen lehké oblečení a trávit s dětmi i v době covidové čas v parku. To před týdnem se ještě prohrabávali závějemi a své děti navlékali do mnoha vrstev oblečení. Okolo osmi milionů z nich má pořád zastavený přívod pitné vody, nebo musí vodu převařovat. Lidé počítají škody, vystěhovávají zatopené domy z prasklého potrubí a uhánějí údržbáře.
Soukromá klinika Program H Plus sázela na digitalizaci už dříve. Tři roky měla připravený projekt rozvoje videozdravotnictví s telemonitoringem a chatováním. Pandemie celou věc urychlila. „Zainvestovali jsme do toho během prvních měsíců několik milionů, abychom projekt dotáhli. Vymysleli jsme, jak krizi využít, což je sice ošklivě řečeno, ale v krizi vždy nějaká šance je,“ říká šéf kliniky Oldřich Šubrt.
Superaplikace jako místo, kde si nakoupíte, objednáte jídlo a vyřídíte platby v rámci jednoho prostředí. To je trend, který nyní vládne digitální ekonomice jihovýchodní Asie. Trhu s 690 miliony obyvatel, kde je jedním z nejúspěšnějších cenových srovnávačů iPrice Čecha Davida Chmelaře. Jako společník jej založil před šesti lety a minulý rok zaokrouhlil získané investiční prostředky na půl miliardy korun. V rozhovoru pro E15 mluví o světových e-commerce trendech, superaplikacích i o životě v Malaysii. Koncem...
Studoval v Rakousku, pracoval v Asii i ve Spojených státech. Tam působil v investičním fondu na pozici viceprezidenta pro strategii Somerset Partners. „Podílel jsem se na zakázkách přesahujících jeden a půl miliardy dolarů,“ říká Martin Mucha. Před čtyřmi lety vycítil příležitost na trhu a založil realitní start-up Gobii. „V současnosti naše služby využívá 115 tisíc makléřů,“ poznamenává.
O práci v ikoně inovativního technologického vývoje a marketingu, trendech v Silicon Valley a životě v USA s Janem Dvorským. Čechem, který už přes čtyři roky pracuje pro společnost Apple a ve čtvrtek 3. prosince bude hostem online konference o nových technologiích, inovacích a digitalizaci, kterou pořádá deník E15.
Pandemie koronaviru mění u řady lidí přístup k nemovitostem. Rostoucí počet Čechů se rozhoduje pro alternativní bydlení v podobě mobilních domů. Důvodem rozhodně není jen snaha vyhnout se nutnosti splácet hypotéky ve finančně nejistých časech. Kupci ale musejí počítat s tím, že podmínky pro „život na kolech“ jsou v Česku přísnější než například ve Spojených státech, kde je tento životní styl rozšířený.
Mnoho Čechů podle amerického novináře Jolyona Naegele americké politice nerozumí, má na ni ale silné názory zkreslené historickými předsudky, ale třeba i tím, že důležitá americká média dnes téměř plošně zamykají svůj obsah a je nutné za něj platit. Výsledek prezidentských voleb v USA ho překvapil, tak silnou podporu pro Trumpa nečekal, nyní současnému americkému prezidentovi ale dobrou budoucnost nevěstí. „Další jeho kandidatura do Bílého domu, o které se mluví třeba po současné čtyřleté pauze, je jen ...
Američané od úterního rána rozhodovali o prezidentovi v desítkách tisíc volebních místností po celých Spojených státech – ve školách, tělocvičnách, vládních budovách či v kostelích. V Nebrasce panovalo krásné počasí, možná šlo o jeden z posledních slunečných dní v roce, ulice byly přesto prázdné. K volebnímu dni se totiž přidaly podzimní prázdniny ve státních školách. Mnozí lidé si i na volby vzali volno, aby mohli dojet hlasovat domů.
Česká firma Survio, která vyvinula efektivní on-line nástroj na tvorbu dotazníků, působí celosvětově, ale za své nejsilnější trhy považuje Nizozemsko a Brazílii. „V Nizozemsku jsou průzkumy a zjištění, co a kde zlepšovat, základem už ve škole. Učí se, že to je opravdu k něčemu dobré,“ říká Ondřej Coufalík, zakladatel Survia.
Připravenost, tápání či skrytá agenda Evropské unie při pandemii. Cesta předsedy Senátu na Tchaj-wan a nejednotné směřování české zahraniční politiky. Témata, která jsou pro bývalého ministra zahraničí a obrany Alexandra Vondru v poslední době zásadní. „Miloš Vystrčil není malý kluk. Češi nemůžou být v roli hadru, se kterým si každý rád vytře podlahu,“ říká europoslanec a místopředseda ODS.