nejvýhodnější investice - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejvýhodnější investice, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tesla, nejžhavější akciový titul loňského roku, má za sebou neradostný měsíc. Během února akcie amerického výrobce elektromobilů ztratily přes 22 procent. Na vině jsou ambiciózní konkurence i vlastní přehmaty. A možná také proslulí investoři ze sociální sítě Reddit.
Obchodování na platformě Revolut bude dražší. Uživatelé od března zaplatí podstatně vyšší poplatky ze svých investic a klesne rovněž počet obchodů, které mohou uskutečnit bezplatně. Zatímco investor dosud z majetku v hodnotě milionu korun platil stokorunu ročně, nově to bude 1200 korun. Revolut zdražuje i některé další položky ceníku. Je to logický krok, jak využít rostoucího počtu uživatelů a sílící aktivity drobných investorů, soudí ekonomové.
Až dosud v Česku nevznikl ani kilometr dálnice ve formě PPP projektu, tedy specifickou spoluprací veřejného a soukromého sektoru. To se změní. Poslanci schválili první takový projekt, čímž především otevřeli cestu významnějším a násobně dražším projektům, tedy klíčovým stavbám dopravní infrastruktury.
Obchody se sportovním zbožím zůstávají kvůli pandemii stejně jako skiareály uzavřené. Odbyt outdoorového vybavení a lyžařských kolekcí oblečení je přes internet mizivý. „Nějakou částečnou státní podporu na nájemné v obchodních centrech jsme získali. Dotace ale pokryjí osmnáct procent nákladů. Chybějí nám vyšší desítky milionů v tržbách,“ konstatuje majitel společnosti Alpine Pro Václav Hrbek.
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na právní aspekty podnikání. Jak firmu snadno založit? Na jaké smlouvy si dát pozor? A kolik procent přiznat investorovi?
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
V Česku vznikne první dálnice, kterou bude stavět a následně 25 let provozovat soukromá firma. Kus D4 mezi Příbramí a Pískem může být první z mnoha takových spoluprací, takzvaných PPP projektů. „Eurofondy budou vysychat, infrastruktura ale pořád není dobudována. Nebyli jsme tak brilantní v jejich využití jako například Polsko. Teď to musíme dohnat, PPP je jednou z možností,“ říká Martin Borovka, šéf stavební společnosti Eurovia CS, která patří k vítěznému konsorciu.
Vedení brněnské radnice dokončuje přípravu obří realitní transakce. Kvůli výraznému poklesu daňových příjmů chystá prodej městské společnosti Technologický park, která poskytuje prostory inovativním a výzkumným firmám. Město od devadesátých let vlastnilo pouze polovinu lukrativního areálu o rozloze 18 hektarů, loni v lednu za více než půl miliardy korun získalo drtivou většinu zbývajícího akciového podílu. Majitelem jedné akcie je Vysoké učení technické v Brně.
Nastartovat ekonomiku po covidu si vyžádá mohutné investice, které chce vláda směrovat nejen do dopravní infrastruktury. S úsporami se příliš nepočítá. „Pokud budu mít vliv na dopravu, necuknu z investic,“ říká ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček, jehož hlavní cíl je nyní sehnat politickou podporu pro jaderný tendr.
Developeři využívají neutuchajícího zájmu o nové byty, a letos proto zvýší nabídku. Může za to hlavně poptávka investorů, kteří kupují byty na další pronájem. Kromě movitých jednotlivců totiž nakupují byty i investiční fondy.