nejvyšší američan - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejvyšší američan, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Akcie Twitteru se v letošním roce těší mimořádnému zájmu investorů. Cenné papíry americké technologické společnosti od začátku ledna vyletěly nahoru o 33 procent. V minulém týdnu dokonce dosáhly na nejvyšší hodnotu od roku 2013, kdy provozovatel populární sociální sítě poprvé vstoupil na burzu. V současné době se obchodují přes 72 dolarů za akcii. Zatím se tak nenaplňují temné předpovědi expertů, kteří ještě před několika týdny tvrdili, že firma doplatí na trvalé zablokování účtu amerického exprezidenta ...
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na téma expanze do zahraničí. Jak na to? A jaké jsou zajímavé destinace a příklady českých start-upů, které už do světa vyrazily?
„Svět čeká šílený dluh a zpomalí se globalizace,“ předvídá dlouholetý nejvýše postavený Čech ve vedení Microsoftu Jan Mühlfeit. Dnes radí olympionikům i top manažerům. „Neuroplasticita je schopnost mozku přeskládat spojení v závislosti na tom, jak přemýšlím, co dělám a v jakém jsem prostředí,“ radí, jak získat mentální odolnost v době covidu.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
Během úterý začne v americkém Senátu dlouho očekávaný impeachment bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa. Ten se tak stane historicky prvním lídrem Spojených států, který bude čelit již druhé ústavní žalobě, byť po skončení mandátu. Podle deníku The Guardian se Trump brzy plánuje vrátit z penze do vysoké politiky a chce se pomstít republikánům, kteří ho zradili.
Je to zápas, který se ve Spojených státech pravidelně stává středobodem všeho dění. Každoroční jednodenní obřad. A přichází právě teď.
Americká ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí rostla v přepočtu na celý rok tempem čtyř procent, a výrazně tak zvolnila z předchozího čtvrtletí, kdy hrubý domácí produkt (HDP) vykázal v přepočtu na celý rok vzestup o 33,4 procenta. V prvním rychlém odhadu to uvedlo americké ministerstvo obchodu. Za celý rok, jenž citelně poznamenala pandemie, pak největší ekonomika světa vykázala propad o 3,5 procenta. To je nejvíce za 74 let, respektive od konce druhé světové války.
Spojené státy a Írán sice nejsou v klasickém válečném stavu, ale termín „studená válka“ by pro označení jejich vztahu byl příliš slabý. Američané a Izraelci fyzicky likvidují představitele islámské republiky i jejího jaderného programu, zatímco Teherán vede hybridní boj a podporuje své spojence na Blízkém východě, které mnozí na Západě považují za teroristy. Není to přitom tak dlouho, kdy se Írán měl stát velkou nadějí nejen pro stabilizaci regionu, ale také pro světovou ekonomiku.
Návrat USA k Pařížské klimatické dohodě nebo zastavení výstavby zdi na hranici s Mexikem. Nový prezident Spojených států Joe Biden ještě není v nejvyšším úřadu ani 48 hodin a již stihl provést celou řadu zásadních legislativních změn. Hned první den ve funkci podepsal patnáct exekutivních příkazů a dvě nařízení pro federální agentury v oblastech zdravotnictví, ekonomiky, migrace či životního prostředí. Druhý den přibylo dalších deset rozhodnutí.
Až bude Biden ve čtvrtek oficiálně přebírat moc, nebude inaugurace ve skutečnosti jen ceremonií jeho volebního vítězství. Do úřadu vstoupí s mnohem větší silou, než kolik činí moc jeho prezidentské funkce.