nejvyšší dane v evrope - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejvyšší dane v evrope, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeden z nejbohatších Evropanů Amancio Ortega hraje po dlouhé roky o čas. Kvůli specifickému daňovému systému v domovském Španělsku má vždy jen omezený čas na to, aby investoval dividendy, které mu plynou z módního gigantu Inditex. Hledání příležitostí je ale rok od roku obtížnější, píše ve své analýze Bloomberg.
Česká republika je bohatá země. Lidé, kteří zde žijí, svou prací vytvářejí ekonomické hodnoty, za něž by se nemuseli stydět nikde na světě. Dokonce ani v zemích, které sami považují za vzor. Bohatství ale nestačí jen vytvořit. Aby byli lidé spokojení, je potřeba ho také udržet. A to se v Česku nedaří. Peníze místo toho necháváme ve velkém odtékat do zahraničí. Například jen banky loni v tuzemsku vytvořily zisk přes 104 miliard korun. Většina z této sumy skončí ve formě dividendy u jejich zahraničních matek...
Už v roce 2025 budou muset velké společnosti, s jejichž cennými papíry se veřejně obchoduje, poprvé povinně vypracovat a zveřejnit takzvané nefinanční reporty. V dalších letech pak budou následovat další firmy včetně menších a středních podniků. „První výraznou změnou je povinnost zveřejnit všechny požadované informace jako součást výroční zprávy, a ne jak tomu bylo doposud v samostatné zprávě. S tím bude spojena povinnost auditu,“ říká v rozhovoru pro E15 partnerka poradenské společnosti EY Alice Machová...
Vysoká inflace pokračuje i v roce 2023. V některých státech překonal desetiprocentní hranici, což s sebou přináší ekonomické problémy. V Česku patří růst cen mezi nejdramatičtější z rozvinutých států, ukazuje srovnávací infografika deníku E15. Inflace v Česku v únoru stoupla na 16,7 procent, informaci zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Jak vypadá situace v ostatních státech EU, USA, Rusku nebo na Ukrajině?
Rok války se stal předmětem bilancování. Jednou z neopomenutelných rovin je i ta ekonomická, a to nejen pro Rusko a Ukrajinu, ale i pro evropské státy. I na jejich finanční a vojenské podpoře je totiž dnes Ukrajina závislá. A jak dobře, nebo špatně se Evropa s nastalou krizí vypořádá, bude ovlivňovat i ochotu populace k další podpoře Ukrajině.
Washington vyměnil za Hanoj, ze které propojuje český byznys s vietnamským od loňského září. Český velvyslanec ve Vietnamu Hynek Kmoníček se tak podílí i na probíhající expanzi Škody Auto na zdejší trh. „Jenom v Hanoji je dnes už přes milion automobilů a místní tráví na motorkách a v autech mnohem víc času než Češi. Kdypak jste naposledy jezdil celou noc po Praze jen tak pro zábavu a pak si třeba na motorce ustlal? Normální hanojská noc místní mládeže,“ naznačuje potenciál stomilionového trhu Kmoníček.
Dlouhodobě cílíme na čtyř pětiprocentní nadvýnosy na našich private equity pozicích oproti akciovým, uvádí v rozhovoru pro E15 Filip Savi, partner investiční společnosti Emun. Ta se zabývá správou peněz a portfolií bohatých jednotlivců, ale také institucí jako jsou například nadace. Právě zhodnocování peněz klientů prostřednictvím fondů soukromého kapitálu patří mezi základní pilíře investiční strategie Emunu.
Rok 2023 je zatím z energetického hlediska ve znamení stabilizace. Stoupající ceny energií znervózňovaly odběratele již v roce 2021, koncem února 2022 vystřelily strmě vzhůru. Spouštěčem bylo především vypuknutí války na Ukrajině, následné sankce uvalené na Rusko a s nimi související ruské kroky. Nakonec došlo i na obávané přerušení dodávek. Česká republika i další evropské státy proto musely začít řešit nejen možné zastropování cen, ale také svou závislost na ruském plynu. Jednu z možností představuje ...
Movitější tuzemští investoři mají další možnost, jak zhodnotit své volné peníze. Investiční společnost Central Europe Industry Partners rozjela již svůj druhý fond, který se zaměřuje na nákupy podílů v malých a středních podnicích v Česku a také na Slovensku. Pod správou chtějí mít zakladatelé fondu až 1,75 miliardy korun.
Svůj pohled na tuto problematiku nabídne Pavel Kopeček z ČSOB Asset Managementu, portfolio manažer fondů ČSOB Akciový, ČSOB Akciový zodpovědný a akciové části ČSOB Bohatství.