nejvyšší vodopád na světě - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejvyšší vodopád na světě, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pokud nestojíte o mrakodrapy a moderní zástavbu a chcete poznat místo za velkou louží, kde na vás dýchne i stará doba, hlavní město Spojených států amerických, sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu, je tou pravou volbou.
Island vypadá pro mnohé turisty jako ráj. Přitahuje je drsná, bezlesá krajina pokrytá ledem a černými skalisky. Jedním z míst, která se v nejřidčeji zalidněném státě Evropy nacházejí, je národní park Vatnajökull. V něm leží i stejnojmenný ledovec, který stojí za prozkoumání.
Novozélandská túra Milford Track patří bezesporu k největším lákadlům pro vyznavače pěší turistiky, kteří se do země protinožců vypraví. V minulosti stezka sloužila domorodým Maorům jako přístupová cesta od moře do vnitrozemí, dnes se těší takové oblibě, že povolených čtyřicet postelí v chatách bývá rezervováno i půl roku dopředu.
Způsob ochrany vůči pandemii COVID-19 se liší stát od státu, výjimkou nejsou ani spolu sousedící Spojené státy a Kanada. Ačkoliv obě země uplatňují princip udržování bezpečných rozestupů mezi lidmi, v míře opatrnosti se liší. CNN upozornila na příklad, jenž můžeme pozorovat u Niagarských vodopádů.
Skalnaté štíty, velké množství ledovcových horských jezer a odvážně vedené turistické trasy lákají do Vysokých Tater návštěvníky z celého světa. Hlavní tepnu turistů tvoří proslulá tatranská magistrála, od které odbočují do nitra hor další vysokohorské chodníky.
Také si pamatujete, jak letos na jaře dominovala Venezuela novinovým titulkům? Od té doby se jihoamerická země sice občas někde v titulcích vynoří, naposledy v souvislosti se svým usednutím v Radě pro lidská práva v OSN, ale krize, jež se tam odehrává, je postupně (nejen) českými médii zapomínána. Mně dění ve Venezuele připomněla právě Isabella, jejíž příběh se v této reportáži objeví. Jak sama popisuje, už brzy se Venezuela pravděpodobně vynoří znovu jako země, kde humanitární krize způsobí hladomor ...
Největší asijská letiště už nemají být pouhým přestupním bodem, nevyhnutelným zlem, kterým musí cestující projít. Naopak. Mají přitahovat ekonomický potenciál plynoucí z peněženek jak cestujících, tak i místních obyvatel a v budoucnu fungovat spíše jako města. Příkladem takového letiště má být nový vzdušný přístav Ta-sing v Pekingu s roční kapacitou sto milionů odbavených pasažérů.
Letecká doprava dlouhodobě nabývá na objemu, přibývá letadel, cestujících a s nimi i nově postavených letišť. Podívejte se na výběr nejzajímavějších vzdušných přístavů, které se letos otevřou nebo zásadně rozšíří.
Tahle země oplývá nejen medem a strdím, ale také strmými velehorami, průzračnými řekami, nádhernými buddhistickými chrámy a horskými loukami plnými ajurvédské medicíny, přesněji vzácných bylin. To všechno lze spatřit v Bhútánském království, zemi hřmícího draka, třeba ze sedla horského kola. Na jednom z nejtěžších jednodenních cyklistických závodů světa, kde bude účastníkům po boku funět sama Jeho Výsost bhútánský princ.
Bydlelo se tu už před čtyřmi tisícovkami let, bojovalo před sto lety a dnes tu vládne ukázková pohoda. Návštěvník u Ledrenského jezera zjistí, proč tu místní dělají lívance a jak je možné, že někteří dokonce zvládnou zazpívat Kde domov můj.