nejžádanější benefity pro zaměstnance - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nejžádanější benefity pro zaměstnance, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nezaměstnanost je v naší zemi na historických minimech. Proto se není čemu divit, že si začínáme jako zaměstnanci věřit a přemýšlíme, zda by nám v jiné práci nebylo líp. Co nás dokáže na stávající pozici udržet? Co je pro nás naopak poslední pověstnou kapkou, díky které práci opouštíme?
Pětihodinovou pracovní dobu by v rámci svého zaměstnání ocenilo 45 procent Čechů. To ji pasuje mezi nejžádanější z netradičních benefitů, které fungují ve světě. Kratší pracovní doba by pro pětinu zaměstnanců znamenala méně stresu a přispěla by ke zvýšení pracovní pohody, vyplývá z průzkumu společnosti Up ČR mezi 525 zaměstnanci.
Míra české nezaměstnanosti v říjnu dál klesla na 2,6 procent. Podle Eurostatu je to vůbec nejméně ze všech členských států Evropské unie. Přetrvávají nedostatek volných pracovních sil tak žene firmy k investicím do automatizace výroby, uvádí manažer pro rozvoj obchodu v personální agentuře Grafton Recruitment Martin Ježek.
Není benefit jako benefit. Tradiční benefity už pro nás nejsou zajímavé, například stravenky považujeme za standard, chceme něco extra. Nízká nezaměstnanost nám zvedá sebevědomí a my si začínáme jít mimo jiné i za lepšími benefity. Podle personální agentury Grafton Recruitment letos vede 13. plat, příspěvky na bydlení, služební vůz i pro soukromé účely a zájem máme i o osobního kouče.
Produkce výrobních podniků v České republice neustále roste, podle nejnovějších údajů meziročně o 3,7 procenta. Firmy proto potřebují pro další rozvoj více zaměstnanců. I když se počet pracovníků ve výrobě letos zvýšil o 3,6 procenta, potřebám podniků to v současné situaci nestačí. Velká poptávka je po kvalifikovaných specialistech, ale i po dělnících do výroby.
V dnešní době je nabídka zaměstnání opravdu pestrá, jenže získat vysněnou práci není jen tak. Jak tedy na vytouženou pozici dosáhnout? Co znamenají jednotlivé složky mzdy a jaké zaměstnanecké benefity se opravdu vyplatí?
Do první jazykové školy, v níž se vypracoval na produktového manažera, nastoupil Vítězslav Bican v roce 2005 podle svých slov víceméně náhodou. Po čase se z ní však rozhodl odejít a hledat uplatnění v jiném oboru. Do toho ale přišla nabídka od současného zaměstnavatele. Majitelka jazykové školy Channel Crossings tehdy hledala člověka, jemuž by předala operativní řízení firmy a mohla se věnovat rodinnému životu.