nemecka mzda - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nemecka mzda, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministryně financí ráda vyzdvihuje, jak levně si Česko na dluhopisovém trhu půjčuje. Pravda je taková, že mezinárodní investoři za svoji půjčku na deset let žádají od české vlády třetí nejvyšší úrok v celé EU. Ještě vyšší úrok už žádají jen po vládě maďarské a rumunské. Vlastně nikdy v historii novodobé České republiky nepanovala taková situace jako letos, tedy že by už několik měsíců mělo Česko třetí nejhůře úročený dluh mezi všemi zeměmi, které tvoří současnou EU. Vždy na tom bylo lépe, zpravidla ...
Německá automobilka Volkswagen od ledna zvýší části zaměstnanců mzdu o 2,3 procenta, kromě toho ještě letos v červnu každému z nich vyplatí jednorázově 1000 eur jako prémii za nasazení v době koronavirové krize. Největší evropská automobilka se na tom dohodla s nejvlivnějším odborovým svazem zaměstnanců v kovoprůmyslu IG Metall. Dohoda pokrývá zhruba 18 procent lidí, které firma zaměstnává.
Šéf Pirátů Ivan Bartoš se připravuje na vstup do Strakovy akademie. Kromě premiérského křesla by koalice Pirátů a Statostů ráda v nové vládě obsadila i post ministra financí. Bartoš už také rýsuje nový daňový balíček, který by jím vedený kabinet chtěl prosadit. Rád by si také došlápl na nezákonné optimalizace daní a nezdaněné převodní ceny. Naopak plánuje výrazněji podporovat malé české firmy. „Chci republiku, kde jsou lidé inovativní a mají šanci, aby v danou chvíli, když potřebují pomoc, se dostali výš. ...
Konsolidace veřejných financí bude drahá a nebude pro voliče přitažlivá, varuje předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová. Pokud jsme se k ní neodhodlali doteď, po volbách se jí určitě nevyhneme. „Kdyby se pro příští rok udělal rozpočet s deficitem 150 miliard korun, tak jsme možná otočili ještě včas. Ale jestliže ministryně financí pracuje s částkou 300 miliard, jedeme přímo na dluhovou brzdu,“ tvrdí ekonomka.
Aktuální data ukazují, že světová ekonomika je na prahu ekonomického oživení. Z USA již několik týdnů přicházejí známky pevnějšího obnovení poptávky. V eurozóně zatím roste nálada v průmyslu, který se již s předstihem chystá na růst poptávky, nicméně epidemická situace stále negativně ovlivňuje sektor služeb. I to by se ale mělo změnit od konce dubna.
Britská společnost Deliveroo začne již tuto středu poprvé veřejně prodávat své akcie na londýnské burze. Firma se v pondělí ráno rozhodla zúžit jejich cenové rozpětí na 3,9 až 4,1 libry. Ještě minulý týden přitom uváděla 3,9 až 4,6 libry. Namísto původně očekávaných 8,9 miliardy liber tak bude oblíbený doručovatel jídla ohodnocen maximálně na 7,85 miliardy liber, tedy zhruba 241 miliard korun. Píše o tom deník Financial Times. IPO podniku však ohrožuje bojkot ze strany některých investorů.
Americkému výrobci elektromobilů Tesla známého miliardáře Elona Muska se nedaří nalézt vhodné pracovní síly pro jeho novou továrnu v Německu. S odvoláním na německý byznysový deník Handelsblatt o tom informuje server Business Insider.
Mezi východem a západem Německa panuje ještě větší platová mezera, než si všichni doposud mysleli. A to i po více než třiceti letech sjednocování a ekonomického sbližování obou částí kdysi rozdělené země. Vyplývá to z údajů vlády, které nedávno zveřejnila ve Spolkovém sněmu na základě dotazu členů postkomunistické strany Levice.
Poslední předcovidové roky se obchodní řetězce předháněly v tom, kdo přidá svým zaměstnancům více. Tahounem růstu mezd byly obchody Lidl, které zvýšily nástupní mzdy v průměru o dvě procenta na 28,6 tisíce. Obrat nastal loni, kdy některé řetězce mzdový nárůst odložily, nebo jej vyměnily za jednorázové odměny určené zaměstnancům za nasazení v době covidu. Letos situace pokračuje a mzdy zatím v tradičním termínu od března nezvýšil ani Lidl.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.