nemecka vlada infrastruktura - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nemecka vlada infrastruktura, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Evropská unie připravuje už jedenácté kolo postihů proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Má být zaměřené zejména na zalátání sankčních děr. Kyjev doufal, že postihne i ruský jaderný byznys. Ten nejspíš nakonec opět vyklouzne, jelikož některé země nejeví ochotu se v tomto oboru spolupráce s agresorem vzdát. Maďarsko je jen nejkřiklavějším příkladem. Na výstavbě jaderné elektrárny v Paksi, kterou vede Rosatom, se chce podílet i francouzská společnost Framatome.
Je rozhodně dobře, že vláda přišla s konkrétními návrhy opatření na snížení schodků státního rozpočtu. Je to vážně nutné a já ji za to oceňuji. Jenže na druhou stranu některé zásadní návrhy vláda se zaměstnavateli nekonzultovala a to je škoda. Ve výsledku tak ve Svazu průmyslu a dopravy cítíme mírné rozpaky. Z některých parametrů onoho balíčku jsme už nyní zklamáni.
Z války na Ukrajině, která začala ve čtvrtek 24. února 2022, se stává vleklý konflikt. Bojuje se především na jihu a východě Ukrajiny. Dějištěm krvavé bitvy se stal Bachmut, Rusové podnikají ofenzivu zejména v Luhanské oblasti.
S papírovými kupony jsme se nadobro rozloučili a od roku 2021 už si můžeme koupit dálniční známku jen v elektronické podobě. Pro rok 2023 se toho u známek moc nemění – zůstává stejný formát, způsob nákupu, a navzdory původním předpokladům také cena. Ta by se měla naopak razantně zvýšit v roce 2024. Kolik dálniční známka stojí, kde ji koupit, kdo jezdí po dálnicích zdarma a jak řeší poplatky další státy střední Evropy?
Automobily s elektrickým pohonem v Německu už nejsou jen experimentální auta nové doby, ale stává se z nich reálná dopravní alternativa. Proměna automobilové krajiny však probíhá pomaleji, než současná vláda slibovala ve svém programovém prohlášení.
V autobranži je i není veselo. Zatímco svět přechází od spalovacích vozů k elektrickým, Evropa si nevyhnutelný proces sama komplikuje návrhem nové emisní normy Euro 7. V jejím důsledku by zanikly menší vozy a ty ostatní by významně zdražily. „Do toho přichází Tesla, jenž šokovala autobranži a vytváří obrovský tlak na ceny elektromobilů,“ popisuje současnou realitu v oboru generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz. Česko navíc podle něj podporuje elektromobilitu nedostatečně, síť dobíjecích stanic ...
Britská automobilová značka MG od „Morris Garages“, která v příštím roce oslaví sto let od svého vzniku, se loni vrátila do Česka s čínskými majiteli, ovšem pod stejným názvem.
Ministři energetiky zemí EU se poprvé zabývali novým návrhem Evropské komise na reformu trhu s elektřinou. Ta je reakcí na loňské turbulence, kdy ceny elektřiny vyhnal nahoru drahý zemní plyn. Hlasitě se ozýval požadavek, aby byla tato „pupeční šňůra“ přerušena a trh postaven na nových základech. Komise nepřišla s hlubokou reformou, ale jen s víceméně kosmetickými úpravami. Nikoho asi nenadchnou, ale mohly by díky tomu projít.
Evropa se v panické obavě z nedostatku zemního plynu po utnutí ruských dodávek pustila do honu na surovinu v její zkapalněné podobě. Objevují se však náznaky, že poněkud přestřelila a část drahé LNG infrastruktury zůstane za pár let bez využití. Studie Ústavu pro energetickou ekonomiku a finanční analýzy (IEEFA) uvádí, že v roce 2030 nebude upotřebena více než polovina kapacity dovozních zařízení. Podle některých názorů je ale na hodnocení brzy, jelikož příští zimy mohou být náročnější než ta letošní.
Kabinet Petra Fialy (ODS) se snaží přilákat investice od amerického čipového obra Intel. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) se minulý týden během podnikatelské mise ve Spojených státech, které se zúčastnily zejména mladé technologické a IT firmy, setkal se zástupci Intelu a navštívil jeho kanceláře. Výrobce procesorů a dalších polovodičových technologií chystá masivní investice v Evropě a podle informací E15 je ve hře i Česko.