nemecko ma nejvetsi prebytek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nemecko ma nejvetsi prebytek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čínské vedení se zjevně rozhodlo postavit v nejbližších letech co možná nejvíce uhelných elektráren, než bude muset čelit ještě silnějšímu tlaku na snižování emisí. Tři čtvrtiny výkonu všech ve světě chystaných provozů na toto fosilní palivo tak připadají na Čínu. Za ní následuje Indie. Tak však zřejmě už další projekty rozjíždět nebude. Velká uhelná renesance pravděpodobně nečeká ani Evropu. V zimě se na Starém kontinentu navzdory energetické krizi spálilo méně uhlí než v předchozích letech, vyplývá ze ...
Současné ceny emisních povolenek jsou nyní v Evropě na „správných“ úrovních, říká ve velkém rozhovoru pro INFO.CZ Paul Jackson, globální vedoucí výzkumu alokace aktiv společnosti Invesco. Jackson připouští, že vysoké ceny za uhlík podlamují konkurenceschopnost některých evropských odvětví – v jiných oblastech však podle něj zase konkurenceschopnosti prospívají.
Evropa se v panické obavě z nedostatku zemního plynu po utnutí ruských dodávek pustila do honu na surovinu v její zkapalněné podobě. Objevují se však náznaky, že poněkud přestřelila a část drahé LNG infrastruktury zůstane za pár let bez využití. Studie Ústavu pro energetickou ekonomiku a finanční analýzy (IEEFA) uvádí, že v roce 2030 nebude upotřebena více než polovina kapacity dovozních zařízení. Podle některých názorů je ale na hodnocení brzy, jelikož příští zimy mohou být náročnější než ta letošní.
Studoval v Londýně a Oxfordu, nyní se snaží najít ve střední Evropě nadějné firmy v rané fázi vývoje, které mají potenciál urvat si velkou část trhu. Marek Moravec už téměř čtyři roky prostřednictvím investiční společnosti Nation 1 investuje do českých a slovenských startupů, které je pro něj jednodušší si ověřit a zjistit si reference na zakladatele. To by u firmy z Kazachstánu bylo obtížné, vysvětluje investor v rozhovoru pro E15.
Bývalý premiér Mirek Topolánek se rozhodl kandidovat na prezidenta Svazu průmyslu a dopravy, jehož dosavadní šéf Jaroslav Hanák po více než deseti letech končí. Profesní organizaci čeká podle Topolánka spousta práce směrem k vládě, sociálním partnerům i směrem do zahraničí. „Svaz je účastník tripartity, jako bývalý předseda vlády s tím mám zkušenosti. Jsem schopen vyjednávat s jakoukoli politickou reprezentací. A po odchodu z politiky jsem se věnoval především zahraničnímu obchodu,“ říká. Protože ...
Dlouho očekávané částečné unijní embargo na ruskou ropu nabylo účinnosti. Současně s ním vstupuje v platnost cenový strop na surovinu z válčící země, jehož výši stanovily země G7 v součinnosti s Evropskou unií na šedesát dolarů za barel. Ceny ropy na počátku týdne míří vzhůru. Čeká se, jak na sankce zareaguje Moskva, která avizovala zákaz prodeje komodity zemím, které na limit přistoupí.
Dnešní stav v energetice není výsledkem války, ale aktivit Evropské unie. Civilizovaná společnost se přitom od méně civilizované liší tím, že je schopna zajistit stabilní a relativně dosažitelnou energii. Pokud jeden z těchto dvou parametrů padne, řítíme se do třetího světa, říká zakladatel skupiny Fenix Cyril Svozil.
Zastropovat ceny elektřiny na evropské úrovni, korigovat unijní plány přechodu na obnovitelné zdroje a šetřit. Tak se dá ve stručnosti shrnout většinový pohled energetických expertů, kteří v anketě deníku E15 odpovídali na pět níže uvedených otázek k současnému růstu cen energií. A výkon vlády? V bezprecedentní situaci podle nich dělá, co může. I když by mohla více pomáhat firmám, a hlavně pracovat rychleji. Před vydáním ankety ale vláda přece jen ujistila, že evropské řešení vysokých cen buď nahradí, nebo...
Slovenský výrobce a prodejce originálního oblečení má nejen potíže se včasným hrazením faktur, ale musel také propustit na dvě stovky zaměstnanců. „Udělali jsme špatná manažerská rozhodnutí, velký růst je vždy spojený s velkou neefektivitou,“ vysvětluje v rozhovoru pro deník E15 majitel a šéf společnosti Dedoles Jaroslav Chrapko.
Evropská unie v první reakci na válku na Ukrajině jednala jako skutečná unie – jednotně. Překvapilo to nejen Putina, ale i novináře a zkušené pozorovatele a analytiky, a snad i samotné evropské lídry a Evropskou komisi. Šok vyvolaný ruskou invazí zatřásl evropským domem a dal ho do pohybu, unie se vyšvihla do sedla mocnosti, která má ve světě váhu. První série sankcí proti Rusku, bezprecedentní ve srovnání s těmi minulými, byly vyhlášeny rychle; cílem bylo co nejrychleji izolovat a poškodit ruskou ...