nemecko ma nejvetsi prebytek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nemecko ma nejvetsi prebytek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Lesy i lesní byznys v Česku procházejí krizí. Kvalitní dřevo i krásné hvozdy vzala Čechům neschopnost státu řádně se starat o zelené bohatství. Nadvládu převzal kůrovec, v tuzemsku o poznání razantněji než v okolních zemích. „Když kůrovcová kalamita v roce 2015 začala, Lesy ČR to flákaly, nedělaly, co měly. Možná by bylo šikovné, kdyby státní lesy byly svěřeny krajům, když to stát neumí. Nebo kdyby se zrychlil systém veřejných zakázek, aby byl rychlejší než kůrovec,“ říká hrabě Constantin Kinský, potomek ...
Dvě data svítí v německém kalendáři roku 2021 výraznou červenou barvou: 16. ledna a 26. září. Obě jsou spojena se jménem Angely Merkelové, která letos končí svou dlouhou politickou kariéru.
Obchody, služby i výrobní závody se mají začít postupně otevírat podle harmonogramu vlády, nicméně už teď je podle Svazu průmyslu a dopravy (SP ČR) jasné, že v něm chybějí jasné podmínky takových kroků. „Chceme slyšet doporučení hygieniků, jak mají firmy své provozy zabezpečit. Kvůli zákazníkům i jejich zaměstnancům,“ říká viceprezident SP ČR Radek Špicar.
Potřebuje Evropa více solidarity, nebo spíše odpovědnější hospodaření? Staré dilema se v době koronavirové krize vrací jako bumerang. Zastánci solidarity tvrdí, že její nedostatek v EU nahrává populistům typu Itala Mattea Salviniho. Populisté ale dokážou využít také pocitu Němců nebo Nizozemců, že jsou nuceni platit účty za špatně hospodařící země jižního křídla Evropské unie. Spolková republika už má v tomto směru zkušenosti s Alternativou pro Německo, Nizozemsko s Geertem Wildersem.
Čeká nás rok plný událostí či procesů, které budou silně ovlivňovat finanční trhy. V USA se dočkáme prezidentských voleb, v eurozóně zase nového přístupu k měnové politice a členové OPEC budou muset ladit přezásobený ropný trh. Tradičně se proto podíváme na výhled hlavních měnových párů a dalších hojně obchodovaných aktiv.
Cena vepřového masa loni skokově rostla, například kýta stála více než 150 korun za kilogram, nejvíce za deset let. Další zdražení ekonomové předpokládají i letos, a to kvůli rostoucí globální poptávce, hlavně z Číny.
Evropská komise varuje před zpomalením růstu hospodářství celé Evropské unie včetně České republiky v příštích letech. To bude výraznější, než komise soudila v červencovém odhadu.
Stál u kolébky někdejší velké naděje českých investorů jménem pražská burza. Co kdysi vypadalo jako zdárně rostoucí dítě ekonomické transformace, po letech z různých důvodů vyhaslo. Zázračný šém, kterak český parket znovu probudit k životu, se přitom hledá jen těžko. „Jsme prostě ve střední Evropě, jsme největší šetřílkové a největší konzervativci ze všech. Německo je podobné, je jen větší, významná část ekonomiky je ale stejně tak v rukách rodin a není na burze,“ uvádí šéf společnosti Conseq Investment ...
..., že Německo má s USA dál největší přebytek v porovnání... státy. Na celkovém přebytku zahraničního obchodu Německa... Přebytek Německa v obchodu ...
Německý export i průmyslová výroba se v červenci nečekaně snížily. Statistický úřad oznámil, že vývoz klesl o 0,9 procenta a výroba o 1,1 procenta, zatímco analytici očekávali v obou případech vzestup. Podle analytiků je zřejmé, že ochranářská politika prezidenta Spojených států Donalda Trumpa už má na největší evropskou ekonomiku negativní dopady.