německo nechce uprchlíky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu německo nechce uprchlíky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Právě uplynuly čtyři roky od zveřejnění mimořádně čteného rozhovoru s Andrejem Babišem, který se ještě v roli ministra financí zodpovídal tehdejším redaktorům studentské sekce E15 s názvem The Student Times. Rozhovor připomínáme i z toho důvodu, že Filip Zajíček s Kirillem Ščeblykinem získali za své interview novinářskou cenu za rok 2016, kterou uděluje Nadace Open Society Fund. Následuje dobový text, který vyšel 27. října 2016. Podle řady pozitivních ohlasů tehdy dokázal z Babiše sejmout pečlivě budovanou...
Téma běženců je zpět, Evropská komise představila nová pravidla migrace a azylu. Bez povinných kvót, ale stejně spoléhající na solidaritu všech unijních států. Ty budou mít na výběr. Buď běžence přebírat, nebo zaplatit návrat neúspěšných žadatelů o azyl do zemí, odkud přišli. Případně budou moci pomáhat jinak.
Země Evropské unie se chystají na další dlouhé vyjednávání o tom, zda a jak si mezi sebe rozdělovat běžence v případě, že jimi budou přetíženy jihoevropské státy nebo budou zachráněni na moři. Evropská komise ve středu předloží očekávaný návrh nové migrační politiky, který pro některé případy počítá i s povinným přebíráním žadatelů o azyl.
Víkendové pouliční nepokoje ve Stuttgartu, při nichž došlo k rozbíjení výloh a restauračního zařízení a které šokovaly celé Německo, mají svou dohru. Zadrženo bylo 25 podezřelých. Polovina z nich jsou Němci, část cizinci, všechno lidé od 15 do 30 let. Někteří z nich jsou ale mladí či mladiství uprchlíci, část z nich dokonce čeká na vyhoštění. A tak se znovu probírá chybné rozhodnutí migranty přijímat, když se takto za pohostinnost odvděčují.
Německo-francouzský návrh na založení fondu oživení evropské ekonomiky zasažené opatřeními proti koronaviru, na který by si Evropská unie půjčila na trzích 500 miliard eur, je mnoha kritiky považován za německý trik, kterým chce nejsilnější ekonomika Evropy konečně ovládnout unijní prostor.
Do Německa se vrací migrační krize. Zatím ne fyzicky, ale jako politické strašidlo. Desítky tisíc uprchlíků, kterým turecký režim prezidenta Erdogana záměrně otevřel cestu na západ, část Němců děsí. Někteří politici ale z vyhraněné situace mají radost, pokud se politické „Schadenfreude“ (škodolibosti) na úkor ohrožení života jiných lidí dá tak říkat. A není to zdaleka jen protimigrační Alternativa pro Německo, ale i část vládní koalice.
Evropě oficiálne vládne Ursula von der Leyenová. V čela Evropské komise oficiálně stanula v neděli, kde nahradila Jeana-Claudea Junckera.
Evropské země složitě hledají odpověď na tureckou operaci v severovýchodní Sýrii. Francie a Německo zastavily vývoz zbraní spojenci z NATO. Po celém světě se pořádají demonstrace na podporu Kurdů. Ankara však zatím nejeví žádné znaky ochoty akci zastavit, odmítla nabídku Bílého domu na zprostředkování smíru.
Jen každý pátý pracující uprchlík v Německu má zájem o další vzdělávání, které mu německé úřady nabízejí. Naopak mezi pracujícími Němci se o další vzdělávání zajímá celá třetina lidí.
„Globální levice nebyla nikdy tak slabá jako dnes,“ říká ve své knize filozof a ekonom Michael Wallerstein. Česká levice je toho patřičným důkazem. Krize levice je však globální a má zjevné příčiny. Co může za její současný historický debakl a jak této krizi čelit?