německo počet testovaných - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu německo počet testovaných, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Karanténa v Německu kvůli pandemii potrvá nejméně do 28. března, zároveň země začne s postupným rozvolňováním opatření. Na středečním jednání pokračujícím dlouho do noci se na tom dohodla německá kancléřka Angela Merkelová s premiéry spolkových zemí. Hlavním kritériem uvolňování je hodnota nižší než 50 nových případů na 100 tisíc obyvatel za sedmidenní období. Nynější průměr činí 64.
Rok s covidem ovládl nejen česká, ale i německá média. V nich se ale méně vzpomíná, zato více kritizuje a nadává. Z českého pohledu je Německo skoro vzorová země, která podporuje své občany v době krize, platí prakticky všechno všem, a přitom udržuje nízký počet nakažených a mrtvých. Němci to vidí jinak: jsou stejně kritičtí jako Češi, kompenzace jim přijdou nedostatečné a často výběrové, očkování, které dostalo zatím dva a půl milionu lidí, je příliš pomalé, nikdo nemá plán, nic se nehýbe vpřed.
Koronavirová krize zasadila evropskému létání větší ránu, než jakou utržili dopravci v jiných regionech na světě. A také obnova zde bude postupovat nejpomaleji, vyplývá z analýzy globálního sdružení leteckých dopravců IATA. V Česku přitom bude letošní propad osobní letecké dopravy vůbec nejsilnější z celé Evropy.
Evropské země před Vánocemi obtížně hledají cestu, jak lidem dopřát co nejnormálnější svátky a zároveň nezpůsobit další nárůst šíření nákazy COVID-19. Aktuálně se zpřísňují opatření například v Německu a na Slovensku. Celkově jsou však vlády stále méně ochotné zavádět včas nepopulární a ekonomicky bolestivá opatření. Evropané jsou z restrikcí unavení a klesá ochota přísná pravidla dodržovat.
Ministerstvo zdravotnictví podle šéfa rezortu Jana Blatného (za ANO) v pondělí vládě navrhne přechod ze třetího do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Současná opatření se tak zpřísní, pravděpodobně to bude od druhé poloviny nebo konce příštího týdne. Rizikové skóre od víkendu ukazuje hodnotu 64, která odpovídá čtvrtému stupni rizika. Od středy navíc roste počet denně zachycených případů.
Výrobci masa a uzenářských výrobků čelí letos dvěma nakažlivým chorobám, které postihují jejich byznys. Kromě koronaviru je to africký mor prasat, který už pronikl do Německa a Polska. Česko přitom není ve vepřovém ani zdaleka soběstačné a většina v tuzemsku vyrobených šunek se nálepkou „česká“ pyšnit nemůže. „Vysoká poptávka a nedostatek lidí v provozu a na porážkách zvedají cenu masa,“ říká Karel Pilčík, majitel MP Krásno, jednoho z největších zpracovatelů masa a výrobců masných výrobků v zemi.
Ruská farmaceutická společnost Petrovax je přesvědčena, že její dlouhodobě vyvíjený lék polyoxidonium by se mohl používat při léčbě koronaviru. Látka se dosud využívala například při léčení infekcí dýchacího systému. Aktuálně prochází třetí fází testování na ruských pacientech s COVID-19. Pokud testy dopadnou úspěšně, firma, vlastněná nejbohatším Rusem Vladimirem Potaninem, se chystá lék masově prodávat po celém světě. Z cizinců ho jako první vyzkouší Slováci.
Koronavirová pandemie ve většině evropských zemí slábne. S blížícími se Vánocemi proto stoupá tlak na politiky ze strany obchodníků i občanů, aby v době adventu alespoň fungovaly kamenné prodejny. „Dopady na majitele podniků, zaměstnance a celou ekonomiku budou v případě zrušení předvánočního prodeje nepředstavitelné,“ varovala v otevřeném dopise už dříve irského premiéra Micheála Martina irská asociace Retail Excellence. Přesto lze podle deníku Financial Times očekávat, že vlády budou v prosinci uvolňovat...
Americká biotechnologická společnost Moderna v pondělí oznámila, že její vakcína proti koronaviru má účinnost 94,5 procenta. Vlnu optimistických zpráv ohledně vývoje vakcíny, která by zastavila šíření nemoci COVID-19, odstartovala už minulý týden americká společnost Pfizer, jejíž očkovací látka má podle sdělení výrobce 90procentní účinnost. Evropská léková agentura (EMA) začala zkoumat žádost firmy Moderna o registraci jejího přípravku na trhu Evropské unie. O moc pozadu však nejsou ani další ...
Italské bary a restaurace musí zavírat už v šest hodin večer. V Belgii platí zákaz nočního vycházení a obyvatelé Slovinska nemohou bez pádného důvodu opustit obce, v nichž žijí. Evropa momentálně prochází druhou vlnou pandemie koronaviru, která na mnohé státy, včetně Česka, dopadla ještě tvrději než ta první. Vlády proto nemají jinou možnost než zase obnovit jarní restrikce.