Německo rozpočet 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Německo rozpočet 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Prezident Petr Pavel jednal v úterý s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem o válce na Ukrajině i o energetice. Pavel požádal Němce o co nejvyšší kapacitu terminálů na zkapalněný zemní plyn (LNG) tak, aby ho bylo možné posléze dopravovat do Česka. Rozdílné názory obou zemí na energetický mix ale prezidenti při jednání neřešili.
Polsko plánovalo, že zastaví dovoz ruské ropy severní větví potrubí Družba ke konci loňského roku. V lednu však z tohoto zdroje dovezlo půl milionu tun suroviny. Tento měsíc chce dovoz utlumit, ale aby se vyhnulo postihu, k úplnému zastavení potřebuje další sankce. Ruský rozpočet mezitím kvůli postihům přichází na ropném obchodu o miliardy dolarů. Příležitosti naopak využil Írán, který v posledních měsících zvýšil vývoz své produkce.
Bývalý premiér Mirek Topolánek se rozhodl kandidovat na prezidenta Svazu průmyslu a dopravy, jehož dosavadní šéf Jaroslav Hanák po více než deseti letech končí. Profesní organizaci čeká podle Topolánka spousta práce směrem k vládě, sociálním partnerům i směrem do zahraničí. „Svaz je účastník tripartity, jako bývalý předseda vlády s tím mám zkušenosti. Jsem schopen vyjednávat s jakoukoli politickou reprezentací. A po odchodu z politiky jsem se věnoval především zahraničnímu obchodu,“ říká. Protože ...
Úspornou kampaní za několik milionů korun chce přesvědčit voliče kandidát na prezidenta, senátor Pavel Fischer. Při minulém klání o Hrad se v prvním kole probojoval na třetí příčku. Jako nejvyšší ústavní činitel by se ostře vymezoval proti Rusku nebo Číně. V energetice považuje za stěžejní zdroj jádro, které je podle něj pro zemi strategicky důležité. S ohledem na rostoucí zadlužení státu by jako prezident moderoval debaty o daních. „Jsem pro progresivní daň a také pro zdanění velkých korporací,“ řekl v ...
Někdejší člen portugalské vlády odpovědný za vztahy s Evropou Bruno Maçães nehýří optimismem. Jak popisuje ve svých knihách i v rozhovoru pro deník E15, Evropa stojí na prahu velkých změn, jejichž důsledkem bude konec jejích nejlepších časů. Coby konzultantovi mu ve vizích budoucnosti naslouchají velké společnosti a koneckonců i čeští bohatí muži, jako třeba miliardář a generální ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc. „Vidím takovou budoucnost Evropy, která by se snad nejlépe dala přirovnat k Latinské Americe,“ ...
Jen několik týdnů po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu objednalo Polsko 250 tanků za více než sto miliard korun. Velké zbrojní nákupy plánují i další evropské země.
S téměř dvaceti tisíci neobsazenými místy ve státní správě počítá návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok. Sedm tisíc nových pozic má navíc vzniknout. Nastupující vláda Spolu s Piráty a STAN, která slibuje zeštíhlení ministerstev, chce finanční plán přepracovat. Její první kroky mají vést právě k částečnému seškrtání takzvaných mrtvých duší. Z předpokládaného snížení schodku o 80 miliard korun to může vygenerovat osminu. Stejnou částku lze ušetřit na platech.
Výrobní ceny v tuzemském průmyslu rostly letos v červnu nejrychleji za více než deset let. Citelně stoupají i ceny zemědělců nebo stavebních prací. Pokud tedy běžný občan zdražování ještě výrazněji nepocítil, brzy se tak stane. Spotřebitelská inflace může v nejbližších měsících překročit úroveň tří procent, až výrobci znatelněji přenesou zdražení na zákazníky. Ani v případě pohonných hmot nelze žádné zlevňování příliš čekat, ačkoli třeba benzin minulý týden zdražil na nejvyšší cenu od října 2018.
Za společný nákup energií, automobilů, kancelářských potřeb, nábytku či počítačů utratil stát loni 10 miliard korun. Od roku 2014, kdy Andrej Babiš (ANO) ještě coby ministr financí centralizované nákupy začal prosazovat, jde v posledních dvou letech o rekordní výdaj. Podíl společných nákupů státu na všech veřejných zakázkách přesto nedosahuje hodnot, které doporučuje Evropská unie. Slibované úspory ve výši 60 miliard korun ročně zůstávají rovněž nesplněným Babišovým snem.
Česká firma Freshlabels, on-line prodejce oblečení, chce získat téměř 40 milionů korun od soukromých investorů na investiční platformě Crowdberry. Zakladatelé Jakub Veselský a Jan Bouška díky tomuto kapitálu plánují rozvíjet svou e-commerce platformu a rozšiřovat svůj byznys směrem na západ. „Vidíme velkou výhodu relativně levné středoevropské země konkurující západním hráčům, kteří ale už jedou v ‚západních‘ cenách,“ vysvětluje Jakub Veselský, proč mohou Freshlabels v Německu, Francii či Nizozemí uspět.