nemecky operator - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nemecky operator, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Minulých asi dvacet let platilo, že se každý rok na přelomu února a března celý telekomunikační svět slétne do katalánské metropole Barcelony, kde probíhá gigantický veletrh Mobile World Congress. Stotisícovým návštěvám učinil konec covid – v roce 2021 kongres neproběhl vůbec, o rok později chyběla velká jména odvětví jako Ericsson, Nokia nebo Cisco, loni také nebyly přítomné zrovna davy lidí.
Energetická krize se blíží podle odborníků ke konci. Jak se určuje cena elektřiny na burze a co ji ovlivňuje? Jak vypadá aktuální graf burzovní ceny elektřiny? Kdo jsou největší dodavatelé elektřiny v Česku a kde najdete jejich ceníky? Jak zní aktuální prognóza a do kdy potrvá zastropování cen energií? Dozvíte se v článku.
Dividendy kam se podíváš. Hlavní firmy na pražské burze pošlou akcionářům přes 70 miliard. Chystá se zákaz Huawei v českých sítích. Operátoři hrozí státu soudy o desítky miliard. Machoňova skupina APS investovala v Řecku. Nakoupila velký balík problémových pohledávek. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Německý zbrojní koncern Rheinmetall hodlá Ukrajině dodat nejmodernější tanky. „Jednáme s Kyjevem o vývozu pantherů,“ řekl deníku Handelsblatt předseda představenstva Armin Papperger. Ukrajina má zájem také o bojová vozidla pěchoty Lynx od německé zbrojovky. Ve hře je také výstavba továrny na výrobu tanků na Ukrajině, jakmile válka skončí.
Skupina ČEZ chce do roku 2030 vybudovat nové obnovitelné zdroje s výkonem až šest gigawatů. To je pro představu přibližně trojnásobek výkonu jaderných elektráren Temelín nebo Dukovany. "Detailně jsme prověřili 88 tisíc hektarů půdy a vybrali jsme takové lokality, které mají potenciál v budoucnu umožnit výstavbu projektů zelených elektráren o výkonu 7 až 8 gigawattů," říká Kateřina Skalická, generální ředitelka společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje.
Rozdělování mobilních telekomunikačních obrů na části je moderní trend, o kterém přitom nikdo nechtěl před mnoha roky ani slyšet. I proto byla „funkční separace“ na část infrastrukturní a část týkající se služeb považovaná za nejtvrdší nástroj, který mají k dispozici regulátoři, když chtějí řešit selhání na trhu a nic mírnějšího nepomáhá. Teď je to naopak nový standard. Operátoři se zbavují svých „realitních“ součástí dobrovolně a s velkou chutí.
Na tuzemském telekomunikačním trhu se rozjela transakce dotýkající se miliardových majetků. Zdejší pobočka operátora T-Mobile se dělí na dvě společnosti. Majitel v podobě Deutsche Telekomu založil podnik T-Mobile Infra CZ, do kterého z T-Mobilu přesouvá aktiva spojená s provozem mobilních sítí. Operátor následuje podobné dřívější kroky svých konkurentů, dělením už si prošly O2 i Vodafone.
Západ v čele s Evropou se nyní plně soustředí na to, jak zvládne začínající zimu, a doufá, že jaro by mohlo přinést úlevu v energetické krizi. Část expertů ale varuje, že bude nutné se náležitě připravit na další topnou sezonu, která by mohla být ještě náročnější než ta současná. Kromě problémů s náhradou ruského plynu se navíc svět bude muset soustředit i na problémy s dírou po ruských ropných produktech. Velkým tématem nadcházejícího roku tak může být globální nedostatek nafty.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Jako operátoři v call centrech pracují v Česku tisíce lidí, alespoň část z nich by mohli nahradit hlasoví asistenti na bázi umělé inteligence (AI) od českého startupu Vocalls. Nápadu věří také podnikatelé Zdeněk Šoustal a Michal Menšík, kteří do něj prostřednictvím společné firmy V-Sharp investují dvacet milionů korun. Technologická firma využije peníze na expanzi na nové trhy a na další vývoj.