německý řád restituce - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu německý řád restituce, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Lesy i lesní byznys v Česku procházejí krizí. Kvalitní dřevo i krásné hvozdy vzala Čechům neschopnost státu řádně se starat o zelené bohatství. Nadvládu převzal kůrovec, v tuzemsku o poznání razantněji než v okolních zemích. „Když kůrovcová kalamita v roce 2015 začala, Lesy ČR to flákaly, nedělaly, co měly. Možná by bylo šikovné, kdyby státní lesy byly svěřeny krajům, když to stát neumí. Nebo kdyby se zrychlil systém veřejných zakázek, aby byl rychlejší než kůrovec,“ říká hrabě Constantin Kinský, potomek ...
Je jim obvykle kolem čtyřicítky a majetek začali shromažďovat později než většina z první stovky českých a slovenských miliardářů. Také proto se mezi ně ještě nezařadili, mají ale významně našlápnuto.
Tři historické experimenty minimálně středoevropského významu vstoupily v průběhu minulého století do vývoje české společnosti. A vedle nich v jejím rámci probíhala permanentní generační revoluce.
Investiční skupinu RSBC začal budovat poté, co potřeboval spravovat zrestituovaný majetek po předcích. Teď kromě něj vlastní slovinskou zbrojovku Arex, slovinské vinařství Zlati Grič nebo například londýnský start-up Proversity. A v zahraniční expanzi hodlá pokračovat. „Chtěli bychom se zaměřit na akvizice rodinných firem ideálně v Čechách a Německu,“ komentuje plány zakladatel Robert Schönfeld.
Ústavní soud odmítl stížnost Německého řádu, který se domáhal vydání hradu Bouzov na Olomoucku. Justice nechala památku ve vlastnictví státu. Ústavní soudci obdrželi stížnost v červenci, odmítli ji v polovině září. Z usnesení plyne, že se řád po druhé světové válce nedomáhal vrácení hradu, který zabavili nacisté, zákonem předepsaným způsobem. Řád s verdiktem nesouhlasí a chce se o majetek soudit dál.
Olomoucký krajský soud v odvolacím řízení potvrdil zamítnutí žaloby Německého řádu, který se domáhal navrácení státního hradu Bouzov. Žaloba na Národní památkový ústav, který hrad odmítl v květnu 2014 vydat v rámci církevních restitucí, není podle soudu důvodná.
Olomoucký krajský soud dnes v odvolacím řízení potvrdil zamítnutí žaloby Německého řádu, který se domáhal navrácení státního hradu Bouzov. Žaloba na Národní památkový ústav, který hrad odmítl v květnu 2014 vydat v rámci církevních restitucí, není podle soudu důvodná. Stejné rozhodnutí vydal již loni v srpnu olomoucký okresní soud, řád se však proti němu odvolal. Podle právní zástupkyně řádu Lenky Charvátové není vyloučeno, že se řád dovolá k Nejvyššímu soudu.
Jedna z nejznámějších moravských památek v Olomouckém kraji, hrad Bouzov na Olomoucku, zůstane ve vlastnictví státu. Rozhodl o tom olomoucký okresní soud, který zamítl žalobu Německého řádu na Národní památkový ústav (NPÚ). Podle soudu není žaloba důvodná.
Státní instituce projednaly ke konci roku 2015 většinu žádostí o vydání majetku církvím. Státní pozemkový úřad a Lesy ČR, tedy úřady, které obdržely nejvíce výzev na vydání majetku, jich projednaly přes 90 procent. Stát už uzavřel dohody o vydání asi 130 tisíc hektarů lesů či zemědělské půdy, vydány byly stovky staveb i některé kulturní památky. O další památky se církev a stát soudí.