německý radar - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu německý radar, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ten příběh je už docela zapomenutý, ale právě teď je ta správná chvíle si historii mobilního vojenského radaru ReUnion připomenout. Před deseti lety šlo o poměrně odvážný nápad českého průmyslu, který chtěl – alespoň ve východoevropském prostoru – oživit dávnou slávu technologií s logem Tesla z dob Československa. Kolem roku 2013 totiž hned několik armád začalo řešit, jak nahradí zastaralé sovětské radiolokátory, a unifikovaný mobilní 3D systém na kolovém podvozku se jevil jako univerzální a ideální řešení...
Soukromé letadlo, na jehož palubě byl i šéf žoldnéřské Wagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin, ve středu večer havarovalo v ruské Tverské oblasti severně od Moskvy. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na úřady. Zemřelo všech sedm cestujících a tři členové posádky, příčina pádu letadla je předmětem vyšetřování.
Vezeme se v prvním vyrobeném elektromobilu Kona Electric nové generace. Projíždíme testovací okruh v nošovickém závodu Hyundai. Za volantem SUV sedí Patrik Kováč z oddělení pro pokročilý vývoj kvality. Expert, který zodpovídá za to, že bude vůz technicky dokonalý po všech stránkách. Jihokorejská automobilka dnes spustila jeho sériovou výrobu.
Válka na Ukrajině zásadně změnila bezpečnostní situaci v Evropě. Země na starém kontinentu se cítí ohrožené a masivně investují do svých armád. Důležitou roli ve výzbroji jednotlivých států hrají stíhačky. Na jaké letouny evropské země spoléhají a které se rozhodla zvolit Česká republika?
Volkswagen Group of America, divize koncernu ve Spojených státech, se poprvé vrhne do testování autonomních vozů. Do městského provozu nasadí ještě nyní v červenci plně elektrické minivany Buzz. Stane se tak paradoxně v Austinu, hlavním městě Texasu, kde sídlí lídr autonomních technologií Tesla. Nejen za ní Volkswagen v oblasti samořízených automobilů a softwaru dál výrazně zaostává, což doléhá i na Škodu Auto. Závody automobilek o co nejrychlejší odsun lidského šoféra od volantu má ale i pozitivní stránky...
Dobré zprávy pro Ukrajinu vzešly ze summitu zemí G7. Na něm se vedoucí industrializované ekonomiky světa dohodly na pokračující diplomatické, finanční a vojenské podpoře pro Ukrajinu, která bude nyní podle vyjádření amerických představitelů taktéž zahrnovat, jak někteří analytici správně předpokládali, budoucí dodávky západních letadel. Zatím jsme se dozvěděli pouze to, že letouny patrně nebudou pocházet ze Spojených států, přestože se bude nejspíš jednat o starší americké víceúčelové stíhací letouny 4. ...
Zdražování se dotklo každého z nás a čím dál více lidí má hlouběji do kapsy. Není pak divu, že se snažíme ušetřit, kde se dá. Jednou z největších položek v rodinném rozpočtu zaujímají potraviny. V košíku končí hlavně ty ve slevě. Ještě levněji pak lidé nakoupí v Polsku, kam se za nákupy vydávají tisíce rodin z Česka. Kolik stojí potraviny v Polsku? Kam se jezdí nejčastěji a je opravdu stále výhodnější jezdit za nákupy do Polska?
Krajní levice i pravice na jedné lodi – a v ruském žoldu. Právě tak to podle nedávné zprávy deníku Washington Post bylo v Německu, kde se skrze „boj za mír“ sblížily Die Linke a AfD. Ta zpráva může překvapit jen toho, kdo si myslí, že extrémy se odpuzují. Je to často naopak: Potřebují se, přitahují a vzájemně podporují, někdy i spolupracují. Proč? Protože mají společný cíl: zničit, či přinejmenším oslabit demokraty. Ti se jim mohou ubránit zase jen společně.
Německým politikům válka na Ukrajině přinesla těžké rozhodování o odklonu od pacifismu. Berlín tak často čelil kritice za nerozhodnost, než se Kyjevu uvolil dodat tanky Leopard 2 či bojová vozidla pěchoty Marder. Zbrojaři v zemi však získali nečekané příležitosti jak v podobě posilování bundeswehru, tak zvýšeného zájmu ze zahraničí. Rozšiřují tedy výrobu a mění obchodní vzorce. Zůstávají ale obezřetní, protože se obávají, že se politické klima může znovu snadno změnit.
Skupina ČEZ chce do roku 2030 vybudovat nové obnovitelné zdroje s výkonem až šest gigawatů. To je pro představu přibližně trojnásobek výkonu jaderných elektráren Temelín nebo Dukovany. "Detailně jsme prověřili 88 tisíc hektarů půdy a vybrali jsme takové lokality, které mají potenciál v budoucnu umožnit výstavbu projektů zelených elektráren o výkonu 7 až 8 gigawattů," říká Kateřina Skalická, generální ředitelka společnosti ČEZ Obnovitelné zdroje.