Nemocnice hackera - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Nemocnice hackera, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Je vaše firemní síť opravdu v bezpečí? Pokud ne, hrozí, že se do ní hackeři jednoduše nabourají. V loňském roce si vybrali za cíl nejen české firmy, ale i nemocnice. Kyberútoky jsou přitom čím dál rafinovanější a jejich intenzita rok od roku stoupá. V článku vám poradíme, jak se na možná rizika co nejlépe připravit.
Podvodný e-mail, podezřelý web nebo nakažený stažený soubor. Stačí jedno nepromyšlené kliknutí a kyberútok je dokonán. Firma je při něm ale v mnohem větším ohrožení, než si možná myslíte. Během kyberútoku totiž neztratí pouze citlivá data, ale hlavně důvěryhodnost a peníze.
Podvodný e-mail, podezřelý web nebo nakažený stažený soubor. Stačí jedno nepromyšlené kliknutí a kyberútok je dokonán. Firma je při něm ale v mnohem větším ohrožení, než si možná myslíte. Během kyberútoku totiž neztratí pouze citlivá data, ale hlavně důvěryhodnost a peníze.
Plamenný projev „o stavu Evropské unie“ předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen minulý týden rozhodně nebyl nudný jako v předešlých letech. Šéfka komise ho pojala hodně politicky a mobilizačně, pochopitelně hlavní roli měla Ukrajina, ceny energií a jejich řešení a různé politicky nové iniciativy v oblasti využití vodíku nebo kritických materiálů. Oproti minulým projevům se skoro nedostalo na digitalizaci.
Celosvětová hackerská skupina vystupující pod názvem Anonymous vyhlásila ruské vládě kybernetickou válku hned 24. února, tedy v den, kdy Rusko napadlo Ukrajinu. Od té doby hackeři zaznamenali několik úspěchů, včetně narušení programu ruských televizí, zveřejnění dat ruského cenzurního úřadu nebo změny informací na webových stránkách ministerstva obrany.
Roman Havelka a Ray Baseley se vydali na Ukrajinu hned na počátku ruské invaze. Na místě pobyli jedenáct dní, při kterých vytvářeli reportáže pro web Info.cz. „Spousta lidí měla dříve k Zelenskému obrovské výhrady, nesouhlasí s tím, co představoval dříve. Dnes za ním ale všichni stojí,“ popisují atmosféru v zemi zmítané válkou v rozhovoru pro deník E15.
Kromě konvenční války mezi Ruskem a Ukrajinou zuří konflikt i v kyberprostoru. Navzdory dřívějším apokalyptickým předpovědím některých expertů se ovšem kyberútoky nemohou ani zdaleka přiblížit skutečné válce. Je to důležitá část války, ale jestli někdo očekával, že nastane zásadní povstání počítačů proti vojákům, tak to se neděje, říká v rozhovoru pro deník E15 Tomáš Zaťko, etický hacker a CEO společnosti Citadelo.
Evropská centrální banka (ECB) varovala tento týden peněžní ústavy napříč eurozónou, aby zvýšily svou ochranu před kybernetickými útočníky. Důvodem je geopolitické napětí na Ukrajině, k jejímž východním hranicím Rusko přesunulo už asi 130 tisíc vojáků. V případě, že Západ uvalí na Moskvu další ekonomické sankce, je podle ECB pravděpodobné, že Rusové budou reagovat odvetnými hackerskými útoky, které se zaměří na evropské finanční domy.
Investiční skupina Thein, za kterou stojí bývalý ředitel telekomunikačních aktivit PPF Tomáš Budník, a banka J&T chystají velký vstup do byznysu s kybernetickou bezpečností. Firma do této oblasti skrze akvizice a organický růst investuje stovky milionů korun. Velkým projektem za desítky milionů je budování bezpečnostního operačního centra, takzvaného SOC.
Americká vláda se rozhodla uvalit sankce na firmu SUEX OTC, která je registrovaná v České republice. Kryptoburza fungující přes pobočky v Rusku, umožňovala nezákonné platby při kybernetických útocích nejméně osmi typů ransomwaru, uvedlo americké ministerstvo financí. Jedná se o první takový zásah proti kryptoburze ve spojení s ransomwarem, který šifruje v napadených počítačích data a následně požaduje po poškozených výkupné.