nemocnice v číně - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nemocnice v číně, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Takže si to shrneme, jak říkával kapitán Exner svým poručíkům Beránkovi a Vlčkovi: v Česku už jsme zase nad 15 tisíci pozitivních případů denně, děti se definitivně do škol jen tak nevrátí, vláda chystá tvrdý lockdown, jednotky intenzivní péče jsou plné. Na okrajích republiky vznikají malé jednotky velikosti spádových nemocnic, kde už na nějaký zásah z centra nikdo nevěří. Sledujeme faktický rozklad státu.
Všechno, co jste kdy chtěli vědět o USA minulého a začátku tohoto století se odráží v životě nového prezidenta této supervelmoci. Seizmografické kolísání mezi úspěchem a neúspěchem, obrovské rodinné tragédie i vzepětí, ale také příklad politické protřelosti a schopnosti vyjednávat. Takový je 46. prezident Spojených států amerických Joseph Robinette Biden, Jr.
V Česku byl spuštěn rezervační systém na očkování proti covidu a do tuzemska se přihnala menší smršť. Systém zřejmě očekával spíše prázdninový režim než tisíce seniorů toužících po vakcíně, a tak na určitou dobu upadl do technické deprese.
Student Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Jan Palach se upálil v roce 1969 na protest proti rezignaci lidí na vývoj společnosti po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Zapálil se 16. ledna v horní části Václavského náměstí v Praze. S rozsáhlými popáleninami byl převezen do nemocnice, kde po třech dnech zemřel. Svým činem chtěl vyburcovat lidi z letargie, do níž společnost upadala po okupaci země vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968.
Zemřel francouzský módní návrhář Pierre Cardin, vizionářský stylista a průkopník prêt-à-porter, konfekčního odívání, jež módu zpřístupnilo širší veřejnosti. Pierre Cardin byl držitelem několika řádů a ocenění a člen francouzské Akademie krásných umění. Zemřel ve věku 98 let v Americké nemocnici v Paříži. Agentuře AFP jeho úmrtí oznámili pozůstalí.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Koronakrize poničila řadu odvětví, ale najdou se firmy, kterým pomohla. „Budeme mít dvojnásobný obrat oproti plánu a provozní zisk v řádu stovek milionů korun,“ říká Tomáš Mertlík, majitel výrobce roušek a distributora zdravotnického materiálu Batist Medical. Firmu, kterou založil a prodal jeho otec, si Mertlík přede dvěma lety koupil zpátky od švédské korporace.
Slovenská policie podle portálu Aktuality.sk zadržela a obvinila z korupce a z praní špinavých peněz spolumajitele česko-slovenské finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka. V bratislavském sídle Penty desítky policistů zároveň zahájily odpoledne rozsáhlou razii. Případ patrně souvisí s únikem nahrávek z odposlechů v dosud nevyšetřené korupční kauze zvané Gorila, která se týká podezření z uplácení vysokých politiků a úředníků na Slovensku Pentou v letech 2005 a 2006.
Kdo z těch, kteří mohou, dává nejvíce na výzkum koronaviru, případně na vývoj vakcíny proti nemoci COVID-19 nebo na tlumení společensko-ekonomických následků pandemie? Odpověď většiny lidí by byla Bill Gates. Někteří by možná dodali, že to dělá zištně a odkazovali by na internetové zkazky o tom, že sám celou šlamastyku kolem čínské chřipky vymyslel, aby ji pak sprovodil ze světa a zbohatl na tom.