nemocnice ve wu chanu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nemocnice ve wu chanu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Pandemie koronaviru ochromila celý svět. Vlády jednotlivých států využívají restriktivních opatření, aby předešly šíření viru. Mezi jedno z nich patří i omezení průmyslu a výroby. Omezení mají vliv nejen na ekonomiku, ale i na životní prostředí. Důkazem nám může být čistší ovzduší v Číně, Evropě či USA. Na druhou stranu se ale kvůli zvýšeným hygienickým opatřením vracejí zpět do hry jednorázové plastové obaly.
Ivo Zlámal žije dlouhodobě v Singapuru, kde pracuje v tamní pobočce německého softwarového gigantu SAP. V seriálu webu E15.cz, v rámci něhož Češi žijící v zahraničí popisují dění kolem koronaviru a dopady pandemie na místa, kde se právě nacházejí, líčí situaci v zemi, která je dávána za vzor v boji s nákazou. Nejen jeho ale i další příběhy a svědectví mohou sloužit jako srovnání případně inspirace i pro Česko.
Žádná země světa si není jistá tím, jak velká část její populace je nakažená koronavirem. V případě některých států však panuje podezření ze záměrného poskytování zavádějících informací. Kromě Číny, jejíž tvrzení jsou zpochybňována od začátku pandemie, se to týká mimo jiné Ruska, Běloruska, Íránu či Severní Koreje.
Horečka a suchý kašel nejsou jedinými příznaky nákazy koronavirem. Pozor by si měli dát všichni, kdo přicházejí o část svých smyslů. Ztráta čichu a chuti se může jevit jako zvláštní symptom nákazy. Napsal to zpravodajský server The New York Times.
Výzkumné kapacity řady nejprestižnějších světových ústavů se v současnosti soustředí už nejen na popsání nového koronaviru SARSCoV-2 a způsobů jeho interakce s organismem, ale také na hledání jeho slabých míst, protilátek, vakcíny. Čtvrt roku bádání již nese první výsledky. Zde je přehled vybraných zjištění, objevů a běžících projektů.
Situace, se kterou se hned tak nesetkáme. V Česku od půlnoci 16. března platí omezený pohyb osob na veřejnosti a doporučována je domácí karanténa. Vycházet ven je povoleno pouze při cestě do a ze zaměstnání, nákupu potravin a léků či při krátké procházce v přírodě. I nadále však platí zvýšená bezpečnostní opatření a částečná karanténa celého státu. Jak se karanténa vyskytovala v Evropě v minulosti? A jak je uktovena v ústavě?
Epidemie nového typu koronaviru již v Číně dosáhla vrcholu a počet nových případů nyní výrazně klesá, uvedla čínská Národní zdravotní komise. Pevninská Čína zaznamenala za středu pouze 15 nových případů nemoci COVID-19, v úterý jich přibylo 24. Dosud se v Číně, bez autonomního Hongkongu a Macaa, novým typem koronaviru nakazilo 80 793 lidí.
Čínští vědci identifikovali nový typ koronaviru v moči pacientů. Jak oznámil čínský list The Global Times, virus se přesouvá krví k orgánům a mnohé může poškodit. Jeho přítomnost v moči také znamená, že se dostane do kanalizace.