nemovitostní fond české spořitelny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nemovitostní fond české spořitelny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investiční byty jako pojistka proti inflaci jsou odkazem minulosti. Lidem už totiž finance nestačí ani na vlastní bydlení, a tak se stále populárnějšími stávají nemovitostní fondy. „Inflaci tohoto roku neporazí žádný investiční produkt bez toho, aniž by na sebe člověk vzal neúměrné riziko. Mnohem důležitější je investovat pravidelně a do balancovaného portfolia,“ říká předseda představenstva Reico investiční společnosti České spořitelny Tomáš Jandík.
Čeští investoři velmi rádi zhodnocují volné peníze v nemovitostech nejen přímo, tedy nákupy bytů či rodinných domů a vil, ale i nepřímo prostřednictvím realitních fondů. Jejich popularita v posledních letech svižně roste.
Nemovitostní fond České spořitelny (ČSNF) koupil od skupiny KKCG Real Estate Group (REG) nákupní a administrativní komplex Bořislavka Centrum. Akvizicí fond navýšil počet budov ve své správě na 21 a hodnota jeho nemovitostního portfolia přesáhla 38 miliard korun. Vyplývá to z tiskové zprávy investiční skupiny Karla Komárka KKCG. Výši transakce strany neuvedly.
Erste Premier je na české poměry výjimečnou službou prémiového bankovnictví. V čem její výjimečnost spočívá? Komu je určena? A nehodila by se právě pro vás?
Za posledních pět let přibyly v metropoli tisíce bytů a statisíce metrů čtverečních kanceláří a obchodů. Tyto proměny mohou sledovat nejen pražští chodci, ale jsou patrné i z ptačí perspektivy.
Majetek, který mají Češi uložený v podílových fondech, stoupl v letošním prvním čtvrtletí o 29 miliard na 619,1 miliardy korun. Informovala o tom Asociace pro kapitálový trh (AKAT). Největší nárůst majetku zaznamenaly akciové fondy, a to o 17 miliard Kč, následovány smíšenými fondy s 13 miliardami. Na 86 procent majetku drží fyzické osoby, 14 procent právnické.
Investoři do realit, jako jsou realitní fondy, pojišťovny či fondy kvalifikovaných investorů, teprve nyní zjišťují, co světová koronavirová pandemie napáchá za škody. Ať se to týká poloprázdných kanceláří nebo opuštěných obchodních center.
V Česku se loni poprvé za poslední desetiletí neuskutečnil ani jeden realitní obchod s podnikatelskými nemovitostmi typu obchodních či kancelářských center v hodnotě přes 200 milionů eur, tedy asi 5,2 miliardy korun.
Velcí realitní investoři poprvé platí za nejlepší sklady více než za obchodní centra. Retail se cenově dlouhodobě držel nad takzvaným industriálem. Už loni se ale ceny obou druhů nemovitostí začaly sbližovat. Trendu dodala silný impulz pandemie koronaviru a rozmach nakupování na internetu. Zato z kamenných obchodů se stal rizikovější artikl. Celoevropský trend kopíruje i Česko.
Peněz investovaných do prémiových nemovitostí by se případná krize měla dotknout nejméně, říká Tomáš Jandík, šéf REICO IS ČS – firmy, která spravuje největší a nejstarší nemovitostní fond v České republice.