neomezená data vodafone - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu neomezená data vodafone, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v polovině května pošle do mezirezortního připomínkového řízení návrh zákona o kybernetické bezpečnosti. Mohl by tak získat pravomoci posoudit takzvané rizikové dodavatele a ty pak v sítích omezit či zakázat. Týkalo by se to především technologií od čínských společností, zvláště Huawei.
Před více než dekádou byl u založení projektu Vodafone Nápad roku, poté se vrhl na investice do startupů pod hlavičkou J&T Ventures. Martin Kešner už dlouho sleduje tuzemskou scénu, která se podle něj za tu dobu dramaticky změnila. „Pro startupy nechtěli pracovat zkušení lidé z byznysu. Vše se ale neuvěřitelně posunulo, dnes je práce pro startupy pro řadu talentů atraktivnější než kariéra v korporaci,“ popisuje největší proměny tuzemského prostředí partner J&T Ventures.
Sociální síť TikTok se ve středu oficiálně dostala na seznam Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). TikTok by podle úředního doporučení neměli využívat lidé na služebních a osobních zařízeních, která slouží k pracovním účelům a mají přístup ke kritické infrastruktuře státu. Většina firem na to už podle zjištění E15 zareagovala.
Pokud budeme donuceni zbavit se ve svých sítích technologií od čínského kolosu Huawei, vyjde nás to na zhruba 24 miliard korun. Tvrdí to tuzemští mobilní operátoři s tím, že náklady spojené s případnou výměnou dodavatele budou chtít zaplatit od státu, domáhat se jich budou soudně. Tak zní hlavní vyjednávací taktika operátorů doprovázející přípravu regulace dodavatelů, na které pracuje Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
Podstatná část mobilních 5G sítí v Evropě nadále využívá technické vybavení od čínské společnosti Huawei. Zhruba 42 procent evropských zákazníků přistupuje k 5G přes bezdrátové prvky (RAN) z Číny, v případě 4G to je 52 procent. Vyplývá to z dat dánské analytické společnosti Strand Consult, která dlouhodobě sleduje mobilní trh. Huawei ze značné části pohání také 5G sítě v Česku.
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.
Skupina European Housing Services (EHS) byznysmena Marka Rosenbauma po akvizích dokončila kompletní realitní řetězec. Zahrnuje společnost Bezrealitky, provozující stejnojmenný portál, realitní kancelář Maxima Reality, Český nemovitostní trust, firmu Room Story zaměřenou na rekonstrukce, správcovskou společnost Tvůj správce a nově také firmy Nemo Report a Ownest. Byznysový model EHS tedy těží ze synergií. Situace na klesajícím realitním trhu skupinu teď nutí víc vybírat mezi vykupovanými nemovitostmi a ...
Evropa je silná v průmyslu, chemii nebo ve výrobě automobilů, v technologiích se ale zasekla. Internetovému a cloudovému trhu dominují americké firmy, v čipech vedle USA hrají prim Tchaj-wan, Jižní Korea nebo Japonsko, a Čína si vydobyla silnou pozici nejen v síťové komunikaci. Teď se rýsují šance na změny. Bezpečnostní obavy z Huawei, zablokování dodavatelských řetězců, omezení spojená s covidem či válka na Ukrajině uvedly do pohybu procesy, z nichž může vzejít technologicky samostatnější kontinent.
Český telekomunikační úřad ČTÚ) ustoupil od svého záměru dočasně regulovat ceny na velkoobchodním trhu mobilních dat. Proti regulaci spočívající v zákazu stlačování marží a stanovení maximální ceny pro virtuální operátory se postavila Evropská komise i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). O nevydání chystaného opatření obecné povahy rozhodla rada ČTÚ tento týden ve čtvrtek poměrem hlasů tři ku dvěma. ČTÚ to dnes oznámil v tiskové zprávě.
Čeští operátoři si nepřejí zákaz technologie od čínské společnosti Huawei v 5G sítích. Vyplývá to z reakcí na trhu, které deník E15 dlouhodobě sbírá. Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v prosinci 2018 vůči Huawei vydal stále platné bezpečnostní varování. To nutí firmy a státní organizace dělat bezpečnostní analýzy. NÚKIB a ministerstva nyní na základě požadavku Bezpečnostní rady státu připravují pravidla, jak Huawei omezit.