nepedagogický pracovník plat září 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nepedagogický pracovník plat září 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Úředníků, učitelů, policistů a dalších státních zaměstnanců přibude i napřesrok. Z nynějších 475,4 tisíce lidí se státní správa rozroste o téměř sedm tisíc nových míst. Vláda v návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje na všechny tyto své pracovníky vynaložit 239,9 miliardy korun. Oproti letošku to má být o 12,8 miliardy více. Kritizuje to opozice, analytici i Nejvyšší kontrolní úřad. Do finančního plánu nejsou zahrnuti zdravotníci, kteří jsou placeni z veřejného zdravotního pojištění.
Epidemie koronaviru a s ní spojené uzavření škol ukázala, jaké má české vzdělávání mezery v digitalizaci a jak moc někteří učitelé lpí na klasickém známkování a dodržování osnov. „Výuka je přehlcená, teď učitelé nesmí žáky přetěžovat,“ říká ministr školství Robert Plaga (ANO).
Politické strany se shodnou na nutnosti podpořit navyšování platů učitelů a rozpočtu školství. Většina je jich proti zavedení školného při studiu ve standardní době. Podporují také nutnost většího propojení výuky ve školách s praxí ve firmách. Odlišné názory mají na společné vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami s ostatními dětmi v běžné výuce. Z jejich volebních programů vyplývá, že se moc neshodnou ani na dalším směřování reforem ve vzdělávání, které odstartovala současná vláda.
Jednání vlády a odborů o zvýšení platů ve veřejném sektoru se uskuteční 21. srpna. Původní schůzku, která se měla konat 25. července, kabinet zrušil. Termín po jednání tripartity oznámil předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Odbory požadovaly původně přidání pro všechny pracovníky veřejných služeb o deset procent, nyní pro učitele žádají růst o 15 procent od listopadu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že zvednutí příjmů se musí řídit možnostmi rozpočtu.
Rok 2017 přináší do rezortu školství celou řadu změn a novinek. Není to jen nový kariérní řád a vyšší platy pro učitele, ale také povinný poslední rok školky, jednotné přijímací zkoušky na střední školy nebo reforma financování regionálního školství.
Platy učitelů by se v každém ze tří let počínaje rokem 2018 měly zvýšit alespoň o 15 procent, žádají školské odbory. Pokud se zohlední růst průměrné mzdy, tak by se díky tomu výdělky pedagogů měly do roku 2020 dostat nad hranici 130 procent průměrné mzdy v zemi. Kampaň Konec Levných Učitelů proto bude pokračovat i poté, co stát vyčlení na platy učitelů od září o osm procent více peněz než dosud.
Vláda dnes schválila navýšení výdajových rámců rozpočtů na roky 2017 a 2018 o 30 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Zvýšení bude muset ještě schválit Poslanecká sněmovna. V současnosti jsou výdajové rámce schválené dolní komorou na příští rok 1211,7 miliardy korun a pro rok následující 1245,7 miliardy korun.
Učitelům od letošního listopadu vzrostou platy o tři procenta. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) také jedná s ministerstvem práce o změně tarifních tabulek. S tříprocentním růstem platů ve veřejném sektoru již dříve vyslovily nesouhlas odbory, chtěly navýšení o pět procent.