nepedagogičtí pracovníci platy 2021 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nepedagogičtí pracovníci platy 2021, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko je učitelem národů, na tuzemských univerzitách zdarma studují v českojazyčných programech desítky tisíc cizinců i ze západní Evropy. Stát za jejich školné dá ročně miliardy korun. Zpoplatnění studia alespoň této skupiny by mohlo být kompromisem, když vláda odmítá návrh NERV na školné na univerzitách. Největším problémem stále nákladnější vzdělávací soustavy je rychle rostoucí počet učitelů a také asistentů pedagogů, zejména v regionálním školství. Ministr financí Zbyněk Stanjura navrhuje škrtat, šéf...
Pouhé procento z celkového počtu asi sedmdesáti tisíc úředníků oproti slibovaným třinácti procentům propustí příští rok vláda. Plyne to z návrhu státního rozpočtu. Do škol, k armádě, policii a do integrovaného záchranného systému pak nastoupí téměř osm tisíc nových učitelů, vojáků, strážců zákona a hasičů. Stát bude zaměstnávat rekordních půl milionu lidí.
Velká novela zákoníku práce s účinností od 1. ledna 2021 změnila pravidla pro výpočet nároku na dovolenou i započítávání zameškaných dob jako odpracovaných. Jak se dnes dovolená počítá?
Nejméně 1,4násobku průměrné mzdy by měl dosahovat průměrný plat učitelů s tím, že údaj by se stanovoval vždy za předminulý kalendářní rok. Počítá s tím návrh novely zákona o pedagogických pracovnících ministerstva školství. Pokud by úpravu schválila vláda a parlament, výdaje státního rozpočtu by se už napřesrok musely zvýšit o 30,5 miliardy korun. Učitelé by dostali přidáno od ledna 2024.
Platy nepedagogických pracovníků ve školství by v příštím roce měly vzrůst o deset procent. Premiér Andrej Babiš (ANO) to slíbil zástupcům školských odborů, uvedla Česká televize. Návrh rozpočtu školství dosud počítal s růstem platů nepedagogů o šest procent. Slibované navýšení o desetinu se netýká ostatních nepedagogických pracovníků ve veřejné správě, pro které vláda navrhuje šestiprocentní růst sumy na platy.
Vláda v demisi schválila návrh rámce státního rozpočtu na příští rok se schodkem 50 miliard korun. Kabinet schválil také střednědobý výhled hospodaření státu pro roky 2020 a 2021. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na tiskové konferenci po jednání vlády uvedla, že schodek 50 miliard korun je nepřekročitelný. V létě chce s jednotlivými ministry jednat o jejich dalších požadavcích na celkem deset miliard korun. Dál se tak bude debatovat například o penězích pro začínající lékaře, o navýšení platů ...
O pětinu až polovinu by se podle politických uskupení měly do konce příštího volebního období zvýšit průměrné platy učitelů. Většina stran je proti zavedení školného na univerzitách. Shoda panuje také v důrazu na větší propojení vzdělávacího systému s trhem práce.
Poslanci se nedostali k hlasování o zavedení kariérního řádu učitelů. Nový ministr školství Stanislav Štech (za ČSSD) hájil v dolní komoře její sněmovní znění. Senátní verze nemá podle něho mimo jiné rozpočtové krytí.
Novela zákona o pedagogických pracovnících, která na konci února prošla ve sněmovně do třetího čtení, obsahuje i nový kariérní řád, na který učitelé už léta čekají. Ten by měl přinést změnu systému odměňování. Učitelé mají být nově zařazeni do tří stupňů od začínajících po vynikající, podle zařazení budou také odměňováni.
Sněmovna schválila zavedení kariérního řádu učitelů. Pedagogové budou zařazeni do tří stupňů od začínajících po vynikající. Podle tohoto zařazení budou také odměňováni. Nebudou mít ale nárok vybrat si jednou za čas půlroční studijní volno, které jim chtěli dopřát někteří poslanci. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) úpravy poslanců odmítla. Novelu o pedagogických pracovnících nyní dostane k projednání Senát.