neplátce dph - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu neplátce dph, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
K paušální dani se do dnešního rána přihlásilo 70 359 živnostníků. Uvedlo to ministerstvo financí s tím, že by mělo již jít o konečná čísla. Termín pro nahlášení paušální daně byl sice do minulého pondělí, ale na finanční úřady ještě přicházela oznámení zaslaná poštou. Ministerstvo původně očekávalo, že se k dani připojí až 100 000 živnostníků.
K paušální dani se do dnešního rána přihlásilo 65 397 živnostníků. Informovalo o tom ministerstvo financí. Termín byl sice do pondělí, ale na finanční úřady ještě přicházejí oznámení zaslaná poštou. Nejvíce zájemců o využití paušální daně eviduje finanční úřad pro Prahu, a to 13 719. Následuje Středočeský kraj s 9405 zájemci a Jihomoravský kraj se 7146 zájemci.
K nově zavedené paušální dani se do dnešního rána přihlásilo 25 180 živnostníků. Nejvíce zájemců hlásí finanční úřad pro Prahu, a to 3788, následuje Středočeský kraj s 3530 zájemci a Jihomoravský kraj s 2898 zájemci. Na dotaz ČTK to dnes sdělilo ministerstvo financí. Rozhodnutí o tom, že bude paušální daň využívat, musí živnostník oznámit finančnímu úřadu do pondělí 11. ledna. Další možnost budou mít drobní podnikatelé až příští rok.
Plátce daně musí daňové přiznání odevzdat finančnímu úřadu nejpozději do 1. dubna 2021. Termín je stanoven zákonem a může se změnit. Jaké jsou další termíny pro odevzdání daní?
OSVČ s ročním příjmem do milionu korun se mohou přihlásit k platbě tzv. paušální daně, a tím si výrazně snížit daňovou administrativu, respektive daňově ušetřit. K případné účasti na paušální dani je potřeba se přihlásit do 11. ledna 2021.
K paušální dani se od nového roku smí přihlásit pouze OSVČ, které nejsou plátci daně z přidané hodnoty a nemají povinnost se k ní registrovat. Dále jen osoby účastné na důchodovém a veřejném zdravotním pojištění s příjmy nižšími 1 milionu korun.
Nově počítaná dovolená, vznik takzvaného sdíleného pracovního místa, snížený odpočet úroků z hypotéky nebo odlišně uplatňovaná DPH u nájmů. To jsou některé z novinek v pracovním, obchodním a v daňovém právu, které začínají platit od ledna 2021. Změny stručně komentují daňoví experti ze společnosti PwC Česká republika a advokáti z PwC Legal.
O prvního ledna příštího roku již nebude možné zatížit DPH nemovitosti, které jsou určené převážně k bydlení. Pronajímatelé tak přijdou o možnost daňového odpočtu, který lze nárokovat při pořízení nemovitosti i jejím udržování a zhodnocování. Část odpočtů budou muset vracet. Změnu přinese novela zákona o dani z přidané hodnoty a týká se objektů, u nichž je pronajímatel i nájemce plátcem DPH a které nájemce využívá k podnikání.
Když se v Česku na jaře začalo slovo koronavirus skloňovat častěji než pivo, rozhodlo se pár technologických expertů, investorů či datařů, že zkusí reálně pomoct. Jejich iniciativa Covid19CZ vytvořila několik nástrojů pro boj s rozbíhající se epidemií a předala je státu. Nastartovali tak digitalizaci a technologický skok ve zdravotnictví. „Teď se resetují startovní pozice. Kdo byl dříve malý a musel by hodně dohánět, se najednou dostává na stejnou startovní pozici. To může mnoha firmám pomoct,“ říká Petr ...
Paušální daň úspěšně prošla Poslaneckou sněmovnou. Budou ji moci uplatnit osoby samostatně výdělečně činné, kteří nejsou plátci DPH a mají roční příjem do milionu korun. Původní návrh počítal s částkou 800 tisíc korun. Zákon nyní musí ještě posoudit Senát.