neschopenka - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu neschopenka, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Češi poměrně často pojišťují majetek, ale na životní pojištění myslí jen necelá polovina z nich. Přitom správně sjednané životní pojištění nám kryje záda v případě nečekaných. V případě úmrtí pak dokážou výrazně pomoct rodině. Zjistěte, jak si správně nastavit životní pojištění, co se vyplatí pojistit a na co si dát u životního pojištění pozor.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Co nemocenská v případě karantény? Lidé budou dostávat příspěvek až 370 korun. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? A co dělat v případě výpovědi?
K 18. únoru skončí povinné testování ve firmách i na školách. K hromadnému testování zaměstnanců se přistoupilo v souvislosti s nástupem vysoce nakažlivé koronavirové varianty omikron. Ačkoliv Česko nadále vykazuje rekordní přírůstky desítek tisíc nově nakažených, počet hospitalizací se výrazně snížil z důvodu menší závažnosti varianty omikron. Do 18. února platí povinnost testování zaměstnanců i OSVČ. Jak zařídit testy na pracovišti? Jak na samotesty a antigenní testy?
Šéf rezortu vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zodpovídá spolu s vládním zmocněncem Vladimírem Dzurillou za oblast digitalizace státní správy. Hlavní problém vidí v tom, že úřady nyní používají na čtyři tisíce informačních systémů, které jsou mnohdy složité a nekomunikují spolu. „Například propojení systémů policie a celníků kvůli vymáhání pokut za dopravní přestupky trvalo několik měsíců,“ říká.
Digitalizace státní správy, zdravotnictví nebo školství a přístup co největšího počtu lidí k vysokorychlostnímu internetu, který „bude dostupný i v té nejzapadlejší chalupě“. To byly cíle, které si před čtyřmi roky vytkla vláda Andreje Babiše (ANO). Přestože začaly fungovat Portál občana, elektronická daňová přiznání, e-neschopenky nebo e-recepty, zůstává čtyři roky starý plán s názvem Digitální Česko z velké části na papíře.
Jeden z nejbohatších Čechů Kvido Štěpánek řeší, kdo po něm převezme jeho firmu Isolit-Bravo z Jablonného nad Orlicí vyrábějící elektrospotřebiče a výrobky pro automobilový průmysl. Ve hře je prodej podniku se stoletou tradicí, nebo jeho vložení do svěřenského fondu. Než tak Štěpánek učiní, chce firmu provést transformací autoprůmyslu. „Číňany, Rusy, ale třeba ani německé či velké nadnárodní firmy tu nechci. A že tu už byly nabídky zavánějící východem,“ říká Štěpánek.
Marcela Lejsková dělá praktickou lékařku už přes 30 let, poslední dvě dekády v Praze pro společnost Canadian Medical. Její zkušenosti a poznatky říkají, že v určitých situacích se nemůže obejít bez služeb praktika téměř nikdo, i když si mnoho lidí myslí, že tomu tak není. „Praktického lékaře nepotřebujeme jen na preventivní prohlídky, při vystavovaní receptů či obyčejné rýmě. Potřebujeme ho i při vyřizování věcí, které provázejí celý náš život, od řidičáku až například po zbrojní průkaz,“ vysvětluje ...
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) začala pracovat na úpravě systému e-neschopenek kvůli informování zaměstnavatelů o tom, že jejich pracovníci skončili v izolaci a mají dostat příspěvek k náhradě mzdy. Technické řešení by se mělo připravit a spustit zhruba do dvou týdnů.
Výrobci masa a uzenářských výrobků čelí letos dvěma nakažlivým chorobám, které postihují jejich byznys. Kromě koronaviru je to africký mor prasat, který už pronikl do Německa a Polska. Česko přitom není ve vepřovém ani zdaleka soběstačné a většina v tuzemsku vyrobených šunek se nálepkou „česká“ pyšnit nemůže. „Vysoká poptávka a nedostatek lidí v provozu a na porážkách zvedají cenu masa,“ říká Karel Pilčík, majitel MP Krásno, jednoho z největších zpracovatelů masa a výrobců masných výrobků v zemi.
V předvánoční sezóně je tradičně velká poptávka po brigádnících v logistice a v retailu. Letošní podzim navíc poptávají další pracovní síly i výrobní firmy. Ty potřebují do konce roku dotáhnou nasmlouvané zakázky, kvůli rostoucímu počtu neschopenek, karantén a OČR jim však chybí pracovníci.