netradiční ubytování - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu netradiční ubytování, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krize nehrozí. Naopak přibývá příležitostí, a to i na trhu cestovních kanceláří. „Zákaznické chování začíná kopírovat roky 2018 a 2019 v celé střední a východní Evropě,“ říká Jiří Jelínek, předseda představenstva DER Touristik Eastern Europe. Společnost, do které patří cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours, řídí veškeré aktivity skupiny na českém, slovenském, maďarském, polském a rumunském trhu. Mateřský německý kolos Rewe proto zaúkoloval Jelínka jasným cílem: je třeba růst o deset procent a nenechat si...
Na začátku je zajímavé místo, pak na něm vyroste netradiční obydlí. Drobná chatka, jurta, stan nebo plovoucí domek. S trochou designérského cítění a precizní prezentací na webech a sociálních sítích se z něj může stát víc než jen příjemné víkendové bydlení pro majitele. Pandemie totiž udělala z příbytků všeho druhu velmi zajímavý byznys.
Česká lyžařská střediska postupně zahájila před koncem roku zimní sezonu. Na sníh bohatý prosinec ale vystřídala povánoční obleva. I přesto přes vánoční svátky až do nového roku fungovala většina středisek. Nyní ale areály bojují s nedostatkem sněhu, a některé dokonce provoz zastavují. „Všichni doufají v rychlý obrat počasí a v to, že od poloviny ledna bude již normální zima. Dohnat ztráty se však nepodaří. Určitý potenciál je v měsíci březnu. Pokud by se zopakovala výjimečně dobrá návštěvnost z loňska, ...
Červený mauricius nebo kompletní arch rakouského Modrého Merkura z roku 1851. To jsou nevětší lákadla Evropské výstavy poštovních známek, která se uskuteční 13. až 16. října 2022 v libereckém Centru Babylon.
Mladé firmy v Česku rostou v paralelní struktuře vedle státu. Oba světy měly dosud společné snad jen to, že občas dokázaly spálit velké množství peněz. Nyní se možná trochu promísí, pokud se ze čtvrtého místa kandidátky hnutí STAN dostane na pražský magistrát David Procházka, zakladatel a šéf startupu Donio. Z karlínských kanceláří, kde se o politice příliš nediskutuje, by odešel, aby na magistrátu pracoval na městské podpoře startupů i posílení sociální politiky.
Jeden z největších politických pomníků bývalé vlády ČSSD a ANO má být nenávratně svržen. Zavedení elektronické evidence tržeb přitom stálo miliardy korun. Výdaje za samotný systém zaplatil stát, restauratéři, hoteliéři a obchodníci pak investovali do speciálních pokladních zařízení. Právě podnikatelé chtějí, aby EET zůstala zachována. Ovšem na dobrovolné, a nikoli povinné bázi, což by podle odhadů ministerstva financí přišlo až na 100 milionů korun ročně.
Karlovy Vary několik dekád žily především z peněz turistů z Ruska. V posledních letech však význam ruských turistů ve městě postupně klesal, až letos v souvislosti s válkou na Ukrajině výrazně propadl. Pro město to však může být příležitost k větší proměně. „Nová situace může donutit hotely a další subjekty cestovního ruchu přemýšlet, jestli opravdu dělají vše pro to, aby sem jezdila úplně jiná klientela, než sem jezdila historicky,“ říká generální ředitel Grandhotelu Pupp Jindřich Krausz.
Češi jsou podle státní agentury CzechTourism stále oporou cestovního ruchu. V letošním prvním kvartálu jich do ubytovacích provozů přijelo jen o tři procenta méně proti stejnému období předkrizového roku 2019. Český turismus ale nadále postrádá návštěvníky ze zahraničí. Podpořit příjezdy má nová kampaň agentury i přímé letecké spojení. ČTK to řekl ředitel agentury Jan Herget.
Již za měsíc ožijí Karlovy Vary Mezinárodním filmovým festivalem, jehož 56. ročník se uskuteční opět v tradičním termínu na začátku července. Na jeho zahájení se připravuje také brutalistní ikona města a středobod festivalového dění, hotel Thermal, který je navzdory původnímu plánu na dokončení úprav v letošním roce stále ještě obestavěný lešením. Dokončené již jsou pokoje pro hosty, saunový svět i bazén. Rekonstrukce má stát zhruba 650 milionů korun ze státní kasy i z prostředků samotného hotelu.
Návštěvníkům se již otevřely hrady, zámky a další památky, které byly přes zimu zavřené. V Česku působí desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům, hradům a jiným historicky cenným nemovitostem. Jsou mezi nimi restituenti i noví investoři. Web E15.cz mapuje ve svém seriálu jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek. V tomto díle se věnujeme vodnímu zámku Blatná v jižních Čechách.