nezhoubný melanom - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nezhoubný melanom, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čeští vědci patentovali nový způsob biologické léčby zhoubného nádoru hlavy a krku. Uvedl to přednosta Anatomického ústavu první lékařské fakulty Univerzity Karlovy Karel Smetana. Tento typ nádoru není sice sice častý, ale obtížně se léčí. Pacientovi se musí chirurgicky odstranit rozsáhlé části obličeje a krku, což ho těžce poznamená. Nová léčba by se do praxe mohla dostat za deset až 15 let, pokud účinnost a bezpečnost potvrdí klinické studie.
Podle nové analýzy je Protonové centrum vhodné pro ještě méně pacientů, než se zamýšlelo. Pouhých 26 českých pacientů ročně by mělo jednoznačný prospěch z protonové terapie zhoubných nádorů, již soukromé centrum nabízí. U ostatních diagnóz chybí důkazy o prospěšnosti léčby.
Na obličeji nás občas potrápí sebemenší pupínek, natožpak když se nám tam usadí výraznější kožní útvary. Co s nimi? Jedině vybrat si správnou metodu na jejich odstranění.
My ženy to známe: pracujeme jako šrouby, abychom zajistily zdraví a spokojenost všem svým blízkým. Ani si neuvědomíme, že se zatím třeba něco děje v našem vlastním těle. Signálů, které nám vysílá, si máme všimnout dřív, než se z nich vyvine opravdu velký problém. Co by mohly ty pomyslné „červené žárovky“ znamenat?
Kdo by nechtěl mít pěkně opálené tělo do bronzova, když letní dny utíkají jako voda. Ale pozor, slunce je zrádné! Z nenápadného flíčku na těle se najednou může vyklubat rakovina kůže. Poznáte, kdy vám hrozí?
Bronzově opálená pokožka může být pro někoho jedním z vysněných ideálů krásy, kvůli kterému je ochoten dennodenně nastavovat své tělo slunečním paprskům anebo pravidelně docházet do solária. Tato honba za ideálem však může přerůst v chorobnou závislost na opalování, která je odborně označována jako tanorexie.