nízkoenergetické domy 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nízkoenergetické domy 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Chcete-li stavět, utíkejte pro stavební povolení. Od roku 2020 si totiž budete muset pořádně připlatit.
Evropská směrnice o energetické náročnosti budov začne platit už za půl roku. Tato změna přinese povinnost stavět pouze budovy s téměř nulovou spotřebou energie.
I letos pokračují dotace na zateplení, výstavbu pasivních domů nebo zachytávání srážkové vody. Domácnosti, které se pouští do rekonstrukcí, tak mohou požádat o statisíce korun. Jaké jsou podmínky?
Výstavba energeticky úsporných bytů a domů budí vášně. Ne snad proto, že šetřit energiemi by bylo samo o sobě zlé. Mnozí vidí ďábla skrytého v evropských směrnicích, které stanovují, že v příštích letech se má stavařina ubírat právě tímto směrem. Do norem si už nepřekvapivě kopl Václav Klaus, nešetří je ani část developerů. Významná část byznysu je ale vítá.
Ve stínové vládě ČSSD se připravoval na roli ministra financí. Výsledek předčasných voleb mu ale určil jinou budoucnost. Měl by stanout v čele rezortu průmyslu a obchodu. Za jednu z priorit úřadu považuje řešení problémů dvou regionů – moravskoslezského a ústeckého.
Označování nemovitostí k prodeji či pronájmu energetickými průkazy i postupné zvyšování nároků na nízkoenergetickou až pasivní výstavbu dostaly napodruhé zelenou. Sněmovna včera přehlasovala veto prezidenta Václava Klause a stvrdila novelu zákona o hospodaření energií. Ta převádí do českého práva evropskou směrnici, podle níž musí členské státy Evropské unie do konce roku 2018 zajistit, aby nové budovy veřejné správy měly téměř nulovou spotřebu energie.
Elektřina, plyn, teplo. Platby za energie a také vodu jsou jednou z nejvýznamnějších položek rozpočtu každé domácnosti. A to, že za ně platíme rok od roku víc a víc, berou mnozí z nás jako fakt, se kterým se nedá nic dělat. Většinou se dá udělat hodně. Zeptali jsme se odborníků co a jak.
Po rozmachu tzv. zelených kanceláří se nyní staví také energeticky úsporné byty a domy. Zelená jim má svítit i na semaforu od státní správy.
Rezidenční developeři reagují na poptávku svých zákazníků a ve většině segmentů je poptávka tlačena cenou. Kromě ceny je problém s důvěrou v technologie a jejich ověřenost v delším čase. Myslím si, že vše je otázkou času, říká expert na stavebnictví ve společnosti Deloitte Miroslav Linhart.
Počty zelených bytových a rodinných domů jdou v Česku zatím jen do stovek, naopak kanceláře, pyšnící se mezinárodním zeleným certifikátem, už celkem čítají na dva miliony čtverečních metrů. „Nájemci z řad velkých firem začínají mít PR postavené na tom, že jsou ekologické, u globálních firem to platí téměř stoprocentně,“ poznamenal Miroslav Linhart, expert na stavebnictví společnosti Deloitte. Přesto v realitním a stavebním sektoru panuje kolem zelených budov řada otazníků.