nizozemsko koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nizozemsko koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Po Německu značně zpřísnilo režim na hranicích i Polsko a Slovensko. Čechy čeká v Polsku bez testu či dvojího oočkování od soboty 27. února karanténa. Povinná izolace pro lidi, kteří přicestují ze zahraničí, platí i na Slovensku. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě či pendleři. V cestovní mapě si ale mírně polepšily Baleárské a Azorské ostrovy. Češi tak mohou při návratu do vlasti ukončit povinnou karanténu dříve ...
Další velké letecké společnosti hlásí výrazné ztráty za loňský rok způsobené protikoronavirovými omezeními. Evropský výrobce letecké techniky Airbus vloni kvůli pandemii COVID-19 vykázal provozní ztrátu 510 milionů eur, tedy přes 13 miliard korun, po zisku 1,3 miliardy eur v předchozím roce. Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM v loňském roce prodělala dokonce 7,1 miliardy eur, v přepočtu zhruba 184 miliard korun.
Nedávné pražské protesty namířené proti vládním opatřením, které mají zamezit šíření nemoci COVID-19, nejsou ve světě ničím neobvyklým. Od začátku letošního roku přibývá zemí, v nichž se občané bouří vůči uzavírání ekonomiky a omezování osobních svobod. Narůstá počet protestujících i míra násilí na těchto akcích, všímá si například server Euronews nebo katarská televize Al-Džazíra.
Británie úspěšně rozjela očkování, které nahrává zastáncům brexitu a nahlodává i dosavadní odpůrce. V mediálním stínu se mezitím britští byznysmeni měsíc po konci přechodného období potýkají s byrokracií a obávají se o budoucnost. Čtyři stovky zástupců módní branže poslaly dopis premiérovi Borisi Johnsonovi v němž varují, že jako mnozí další bojují o přežití.
Od pátku se změní pravidla testování na COVID-19 pro cestující do České republiky, vznikne i nová kategorie velmi rizikových států. Po jednání vlády to řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Podle něho je potřeba reagovat na šíření nových mutací koronaviru. Dosud byla většina evropských zemí v červené barvě značící vysokou míru rizika.
S obavami ze šíření nových, nakažlivějších mutací koronaviru roste význam rychlého proočkování lidstva. I Evropská unie, jedna z nejvyspělejších částí světa, však s tímto úkolem zatím nepříliš úspěšně zápasí. Na vině je řada faktorů. Kritice čelí systém hromadného objednávání vakcín, situaci zhoršují výpadky nasmlouvaných dodávek. Některé země rozjíždějí očkovací programy pomalu, navíc se proti nim zvedá odpor obyvatelstva a hrozí dokonce útoky na očkovací centra.
Znáte komedii Lítám v tom, ve které jde George Clooney za životním snem nalétat deset milionů mil, a tak vstoupit do klubu několika mála vyvolených, kterým se to podařilo? Zatímco ve filmu zastavil profesionálního vyhazovače z práce až padák pro něho samotného, dnes by čelil daleko obtížnějším překážkám.
Pandemie koronaviru má i své příznivé dopady, alespoň pro ekologii, jak se ukázalo v sousedním Německu. Země ušetřila za minulý rok osmdesát milionů tun CO2, a nečekaně tak splnila svůj dlouhodobý klimatický cíl. Poprvé také u našich sousedů vyprodukoval více elektřiny vítr než uhlí. Experti však zároveň varují, že tento úspěch je jen zdánlivý a následující roky odhalí trhliny v klimatické politice země považované za ekologickou velmoc.
Vláda podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v pondělí diskutovala i o případném zpřísnění opatření, zatím ho nelze vyloučit. Pro hodnocení je třeba vyčkat na data o počtech nakažených z příštích dvou až tří dní. V posledních dnech se podle odborníků zřejmě pomalu začínají projevovat přísnější protiepidemická opatření přijatá 27. prosince.