normální lidská teplota - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu normální lidská teplota, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Extrémní výkyvy počasí, nečekané přešlapy pilotů i zatížení stovkami kilogramů zbraní. Takové výzvy musí zvládat motor, který má v příštích letech pohánět stovky vůbec prvních vojenských dronů Evropské unie. Jelikož v tendru Airbusu zvítězilo italské Avio Aero spolu s GE Aviation, motor Eurodronu se bude vyrábět v české divizi GE Aviation. Do závodu v pražských Letňanech jsme proto vyrazili zmapovat práce na stroji, jenž bude pohánět první flotilu špičkově vyzbrojených dronů pod vlajkou EU.
České firmy jako celek nakumulovaly během covidu obrovskou hotovost. Na účtech máme téměř dvakrát tolik vkladů, než je objem poskytnutých firemních úvěrů, říká ředitel korporátního bankovnictví v Raiffeisenbank Václav Štětina. Dodává, že normálně tomu bývá téměř naopak, ale že se již postupně objevuje zájem společností investovat. Více než očekávaný růst úrokových sazeb podle něj podnikatele budou trápit ceny vstupů či jejich nedostatek.
Lékař Benjamin Uwamahoro pochází z Rwandy, ve svých jedenácti letech zažil genocidu jako následek občanské války mezi etnickými skupinami Hutuů a Tutsiů. Třináct let žije v České republice, kde vystudoval medicínu. Pracuje jako kardiolog v táborské nemocnici. Je ženatý a má dvě děti. Mluvili jsme o jeho vzpomínkách na genocidu, smíření mezi dvěma etniky, ale i o kulturním šoku a životě v České republice.
Smrtnost na nákazu COVID-19 je výrazně nižší a nakaženost populace zase násobně vyšší, než na první pohled ukazují statistiky, upozorňuje miliardář Daniel Křetínský. Sám touto nemocí prošel. „Není nutné žít v panickém strachu z viru, pro zdravou populaci neznamená riziko. Ale je třeba přijmout omezení a vést doslova boj za to, aby lidé neumírali zbytečně, kvůli nedostupnosti potřebné zdravotní péče,“ říká v exkluzivním rozhovoru, který poskytl deníkům E15 a Blesk. Vláda přijala opatření rychle, proto podle...
Lidstvo čelí globální krizi, možná největší pro současné generace. Rozhodnutí, která lidé a vlády učiní v nejbližších týdnech, dají tvar celému světu na dalších několik let, píše v komentáři pro deník Financial Times, který web E15.cz přináší v redakčně zkráceném překladu, Yuval Noah Harari, autor knih Sapiens, Homo Deus a 21 lekcí pro 21. století.
Tahle země oplývá nejen medem a strdím, ale také strmými velehorami, průzračnými řekami, nádhernými buddhistickými chrámy a horskými loukami plnými ajurvédské medicíny, přesněji vzácných bylin. To všechno lze spatřit v Bhútánském království, zemi hřmícího draka, třeba ze sedla horského kola. Na jednom z nejtěžších jednodenních cyklistických závodů světa, kde bude účastníkům po boku funět sama Jeho Výsost bhútánský princ.
Němečtí lékaři dosáhli zásadního průlomu v léčbě dědičných chorob. Obešli se bez korekčního zásahu do poškozené DNA. Děti, které zdědily poškozený gen nutný pro vývoj potních žláz, se vyléčily proteinem podávaným ještě před porodem.
Na dně světa čeká extrémně slané jezero, které má blahodárnou moc. Lidé se sem jezdí léčit solí a tichem. Unikátnímu jezeru ale hrozí úplné vyschnutí.
Sedmatřicet stupňů Celsia jako normu určili lékaři už na konci 19. století. Otázka zní, zda jejich závěry nejsou už poněkud zastaralé? Nejnovější výzkumy skutečně dokazují, že to drobet přehnali.
Jaké světlo prospívá našim očím a mozku? Po kterém se lépe usíná? A proč Hynek Medřický z Artemide svítí v koupelně pokaždé jinak?