notifikace obnovitelných zdrojů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu notifikace obnovitelných zdrojů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Starší solární elektrárny kvůli chystanému omezení státní podpory nevydělají ani na úroky z úvěrů, za které byly postaveny. Varuje před tím šéf Solární asociace Jan Krčmář. Nová pravidla nastavuje vládní novela zákona o podporovaných zdrojích energie, kterou nyní projednává Poslanecká sněmovna.
Nastartovat ekonomiku po covidu si vyžádá mohutné investice, které chce vláda směrovat nejen do dopravní infrastruktury. S úsporami se příliš nepočítá. „Pokud budu mít vliv na dopravu, necuknu z investic,“ říká ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček, jehož hlavní cíl je nyní sehnat politickou podporu pro jaderný tendr.
Očekávané aukce, které měly spustit další vlnu rozvoje obnovitelných zdrojů, v lednu příštího roku neodstartují. Zahlcená sněmovna totiž nestíhá schválit potřebnou novelu. Elektrárny a teplárny tak s největší pravděpodobností budou moci začít soutěžit o garantovanou provozní podporu až začátkem roku 2022, tedy s ročním zpožděním oproti plánu.
V případě, že bude výkupní cena elektřiny z plánovaného nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany vyšší než cena silové elektřiny na trhu, rozdíl zaplatí všichni spotřebitelé prostřednictvím síťových tarifů. Ve druhém případě, kdy výkupní cena bude nižší než cena na trhu, bude dopad na spotřebitele opačný. Vyplývá to z návrhu takzvaného bezemisního zákona, jenž má zajistit financování výstavby nového jaderného bloku. Materiál, který připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), je v současnosti v ...
Kabinet hnutí ANO a ČSSD v pondělí přijal návrhy dvou smluv mezi vládou a energetickou skupinou ČEZ o stavbě nového jaderného bloku v Dukovanech pro jednání o notifikaci s Evropskou komisí. Po jednání vládyto uvedl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Dodal, že o financování stavby pátého bloku jaderné elektrárny Dukovany chce mít vláda jasno do konce května. Způsob navrhnou Havlíček s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO).
Prezident Miloš Zeman před hlasováním o důvěře vlády ve svém proslovu uvedl, že Česko vyhazuje 48 miliard ročně na podporu obnovitelných zdrojů. Dle jeho slov je třeba bojovat například s takzvaným překompenzováním. Podle zástupců Solární asociace a Aliance pro energetickou soběstačnost byl však již problém překompenzace vyřešen v minulosti a prezidentův přístup k energetice vnímají v protikladu s moderními trendy.
Ten případ asi jinak skončit nemohl. Vrchní soud v Olomouci řekl, že bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková je nevinná. Zvrátil tak předchozí verdikt brněnského krajského soudu, který ji poslal na osm a půl roku do vězení v řízení proti solárním elektrárnám rodiny Zdeňka Zemka.
Náklady na podporované zdroje energie budou v příštím roce činit zhruba 43,8 miliardy korun, což je o 1,5 miliardy korun méně, než předpokládá plán pro letošní rok. Řekl to předseda rady Energetického regulačního úřadu Vladimír Outrata. Důvodem poklesu jsou podle něj vyšší ceny, které výrobci na trhu nyní za elektřinu dostávají. Vyšší ceny totiž ovlivňují doplatky v rámci garantovaných výkupních cen.
Energetici i experti se většinou shodují, že šestileté působení Aleny Vitáskové v čele Energetického regulačního úřadu nelze hodnotit příliš pozitivně.
Výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku poprvé od roku 2006 klesla. Činila 43 miliard korun, meziročně o 1,1 procenta méně.