nová dovolená 2021 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nová dovolená 2021, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Téměř o pětinu chudší jsou zatím ti, kteří letos investovali do nově příchozích akcií na Wall Street. Sto a čtrnáct burzovních noviců vzešlých z primárních nabídek akcií neboli IPO totiž v průměru od svého vstupu na trh prodělalo investorům osmnáct procent. Jak vyplývá ze statistik portálu Stock Analysis, výkonnostně jde zatím o druhý nejhorší rok za posledních pět let. Bezmála šest desítek letos čerstvých titulů na burze přitom připravilo burziány o dvacet a více procent, ve čtrnáctce případů investorům ...
Projíždět se virtuálním náklaďákem po evropských a amerických dálnicích je nejen zábava, ale také slušný byznys. Česká společnost SCS Software, jejíž herní kamionové simulátory oslovily hráče po celém světě, loni opět dosáhla zhruba půlmiliardového zisku. Svým třem spolumajitelům ale podobné peníze vydělává už několik let.
Karlín, symbol českého pokroku. Mnohé z inovativních firem, které v posledních několika letech v tuzemsku vznikly, sídlí v této pražské části. STRV, svým způsobem také symbol českého technologického světa, mezi nimi nesmí chybět. Pokud někdo může mluvit o tom, jaké to je dostat produkty vyrobené v Česku na Západ, je to právě firma zabývající se vývojem mobilních aplikací, webových a backendových řešení. Vede ji Lubo Smid.
Hledání viníka drahoty tuzemských potravin má výsledek, který nejspíš exministra Nekulu, jenž pořádal hon na předražující obchodní řetězce, musí dost překvapit. Po farmářích, kteří ohlásili už před časem meziroční zvýšení zisků v průměru o 142 procent, nyní hlásí pěkně naplněné kasičky i potravináři. Až se mnoha lidem otevírá kudla v kapse.
Od roku 2005 navrhla více než 140 projektů. Sama říká, že jediné, co v jejím portfoliu stále chybí, jsou věznice a krematoria. Mezi její nejznámější projekty patří třeba 25 čínských mrakodrapů. Hostem Business Clubu je tentokrát architektka Eva Le Peutrec. V podcastu se dozvíte, jak vnímá současnou českou architekturu, proč by podle ní mělo v Česku stavět více do výšky nebo jak má vypadat moderní kancelář.
Neziskové organizace zaměřené na posílení občanské společnosti čelí po odchodu Miloše Zemana a stažení Andreje Babiše do opozice novým výzvám. Je pro ně obtížnější najít silná politická témata, která by lidi mobilizovala k větší aktivitě a dodala peněžní příspěvky na provoz. Například hnutí Milion chvilek pro demokracii po posledních parlamentních volbách zaznamenalo výrazný odliv drobných dárců.
Potraviny zlevní, jakmile dodavatelé sníží ceny, předpokládá generální ředitel Albertu Jesper Lauridsen. Na českém trhu totiž podle něj oproti zahraničí působí hodně maloobchodníků a nikdo by nechtěl být „ten dražší“. Řetězec se také chystá rozšířit svůj e-shop do Prahy poté, co službu nejdříve ověřoval v jiných městech. „Myslím, že typický zákazník stávajících poskytovatelů není nutně stejný jako náš zákazník, i když existuje určitý překryv. Věřím, že na trhu bude dostatek prostoru pro každého,“ říká.
Řecko se potýká s vlnou vysokých teplot a sucha. Od minulé středy v důsledku extrémního počasí sužují jižní a centrální oblast řeckého ostrova Rhodos lesní požáry. Ze zasažených oblastí Gennadi, Bati a Asklipeio bylo evakuováno přes dvacet tisíc lidí. Je to nejrozsáhlejší evakuační operace v dějinách Řecka. V předchozích dnech přitom vypukly požáry i v řeckém vnitrozemí a na ostrově Elia. S plameny bojují i hasiči na turisticky oblíbeném ostrově Korfu.
Důchody vzrostou jen o čtyři stovky, předčasné penze stát oseká. Začnou platit i další omezení Drahý špás s Monetou. Skupině PPF se prodražila bankovní investice, důvodů zmizet je více Benzin i nafta kvůli dani skokově podraží, varuje šéf Tank Ono Ondra Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Washington bezprostředně po ruské invazi na Ukrajinu zatrhl dovoz ropy, zkapalněného plynu a uhlí z útočící země. Kolem ruského uranu se však ve Spojených státech stále našlapuje po špičkách. Země se snaží nastartovat domácí produkci, část politiků se pokouší prosadit zákaz ruského importu, ale řada jaderných zařízení na něm stále závisí. Podobná situace panuje i v Evropě, kde se ruský atomový byznys rovněž zatím úspěšně vyhýbá sankcím. Vznikl i unijní projekt na produkci paliva do reaktorů VVER.