nová kryptoměna - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nová kryptoměna, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Aktivita investorů na velkých kryptoburzách je nejnižší za poslední tři roky, zájem jednoho z nejvýznamnějších globálních intelektuálů o bitcoin ale neochabl. Nassim Nicholas Taleb, autor knihy Černá labuť a jeden z řečníků na pražské investiční konferenci SHiFTS23, opět kritizuje největší virtuální měnu na sociální síti X. Jeho slova se může vyplatit brát vážně. Kdo se Talebem a jeho příspěvky řídil při správě svého kryptoportfolia, udělal dobře. Platí to ale hlavně pro dávnější minulost.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Známý průmyslník a 20. nejbohatší Čech podle žebříčku e15 Petr Otava řeší ostrý spor se svým obchodním partnerem Vladimírem Vencálkem. Na kryptotěžaře už dokonce povolal právníky. Požaduje vrátit stovky milionů korun, které Vencálek údajně nepoužil podle jejich původních dohod. Otava v pondělí podal na jeho firmy návrh na insolvenci.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Bitcoin tento týden po delší odmlce zase nakoukl přes 30 tisíc dolarů. Celkově se dominantní kryptoměně letos daří výrazně lépe než loni. Kdo má pocit, že už si nechal tu nejlepší příležitost k nákupu bitcoinu utéct, nemusí podléhat depresi. Pořád existuje nemálo virtuálních mincí, jejichž cena se pohybuje zhruba na desetině historických maxim. Opětovné přiblížení k dřívějším cenovým rekordům by otrlým kryptospekulantům vyneslo desetinásobek vsazené částky – pokud by nakupovali právě teď. Mohou spoléhat na...
Existuje kolem dvaceti tisíc různých kryptoměn, do širšího povědomí se ale dostalo jen několik málo z nich. Kromě bitcoinu jde také o ether, oběživo na technologické platformě Ethereum. Přestože mnoho jeho zastánců tvrdí, že jednou předstihne bitcoin co do tržní kapitalizace, obě kryptoměny se profilují trochu jinak. Liší se i možnosti potenciálního výdělku.
Jeden z největších altcoinů (alternativních kryptoměn) má za sebou událost, která podle optimistů nastartuje prudký růst jeho ceny. Litecoin prodělal takzvané půlení (halving). To samé čeká příští rok na jaře bitcoin – už počtvrté. Třikrát po půlení největší kryptoměny následoval masivní nárůst kurzu bitcoinu. Jenže aktuální litecoinové dění vyvolává pochybnosti, proč by měl vlastně halvingový recept na „zaručené“ zbohatnutí zafungovat i tentokrát.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik. Existují ale i jiné způsoby, jak si přijít k hromádce digitálních mincí.
O nové kryptoměně worldcoin (WLD) se zatím hodně mluví, není to ale kvůli tomu, že by spekulantům vynesla pohádkové bohatství. Pozornost budí hlavně účast šéfa OpenAI. Ten chce v rámci svého dalšího projektu vyřešit problém, který pomohl vytvořit.
Svět financí se vždy točil hlavně okolo Spojených států. A podobně tomu bylo i u kryptoměn. Nejsilnější světová ekonomika udávala trend, a pokud se tamním investorům přestalo chtít nakupovat, znamenalo to ochlazení všude jinde. A naopak. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.