nová nabídka služeb od čez - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu nová nabídka služeb od čez, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeho investorské portfolio pandemie zasáhla především v oboru vzdělávání. V rámci skupiny Edua Group, o které vždy mluvil jako o byznysu s miliardovou budoucností, s covidem zmizela až polovina výkonnosti a příjmů. „Byl to tvrdý zásah. Ještě za leden a únor 2020 jsme měli historicky nejlepší čísla, měli jsme našlápnuto do tržeb ve vyšších stovkách milionů,” říká Vladimír Schmalz, za nímž je vedle šesti firem zaměřených na vzdělávání také osm investic do společností z IT, e-commerce a energetiky. Peníze ...
Vládní koalice ve sněmovně tlačí vpřed dostavbu Dukovan i přes sílící kritiku části opozice. Ve středu sice musela odložit finální hlasování o klíčovém zákoně nazývaném lex Dukovany, stále ale odmítá přistoupit na požadavky některých nevládních stran v dolní komoře parlamentu. Další pokus o hlasování se uskuteční nejdříve v pátek, při kterém již zřejmě opozice schválení zákona nezabrání. Hlavní spory vyvolává otázka bezpečnostních záruk při provozu nového bloku a způsobu výkupu elektřiny z něj.
Energetická skupina ČEZ prodala většinu svých rumunských aktiv londýnské firmě Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA). Společnosti podepsaly smlouvu, vypořádání transakce ještě podléhá schválení evropského antimonopolního úřadu a také Bezpečnostní rady rumunského státu. Cenu firmy neuvedly.
Fond Skupiny ČEZ Inven Capital pokračuje v nákupech menšinových podílů dravých začínajících firem. Již druhou letošní akvizicí získal minoritu v berlínském podniku, který poskytuje software pro optimalizaci globální přepravy.
Bývalý šéf mobilního operátora O2 Tomáš Budník zakládá se skupinou J&T fond na investice do firem zaměřených na technologie a kybernetickou bezpečnost. V kombinaci s bankovním financováním bude mít fond k dispozici kolem dvou miliard korun. „V této chvíli pracujeme na více než deseti akvizičních příležitostech, které jsou v různé fázi jednání,“ říká Budník, jenž má v plánu i samostatné investice do průmyslových podniků pod hlavičkou své rodinné společnosti Thein.
Prodeje firem vykazují v meziročním srovnání mírně klesající trend. Zatím se v Česku dojednalo 45 transakcí. Primárně dnes nakupují finanční investoři, pokukují po strojírenství a nově i po potravinářství, ti strategičtí zatím vyčkávají. „Slyšel jsem názor, že po privatizaci v devadesátých letech bude období po koronaviru znamenat druhé největší přerozdělení majetku v Česku,“ říká expert na fúze a akvizice Petr Dědeček, výkonný ředitel Patria Corporate Finance.
Energetická skupina ČEZ exkluzivně jedná o prodeji svých rumunských aktiv s uchazečem, který předložil nejlepší nabídku. Podle rumunských novin Ziarul Financiar je zájemcem firma Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA). Ta je mimo jiné vlastníkem společnosti GasNet, pod kterou spadá převážná část distribuce plynu v Česku. ČEZ identitu partnera nepotvrdil.
Stavitel a provozovatel vodních elektráren Energo-Pro dokončuje poslední čtyři metry hráze na obří turecké přehradě Alpaslan 2. Podnikání ve vysoce regulovaném prostředí a v zemi, kde prezident v posledních letech výrazně upevňoval svou moc, s sebou může přinášet zajímavé momenty. „Máme dlouhodobou strategii, že se o politiku v zemích, kde působíme, příliš nezajímáme. Snažíme se pohybovat v mantinelech, které se vytyčí,“ říká Pavel Váňa, šéf Energo-Pro, která patří do skupiny miliardáře Jaromíra Tesaře.
Novým vlastníkem energetické skupiny innogy v Česku bude maďarská společnost MVM Group. Firmu odkoupí od německé E.ON SE. Uvedl to mluvčí české innogy Martin Chalupský. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Hodnota českých aktivit se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (21,3 miliardy korun).
Zakázka na poradenství pro stát ohledně výstavby jaderné elektrárny v Dukovanech vyvolala nečekaný konflikt dvou těžkých právních vah. Kontrakt sice vyhrála advokátní kancelář Havel & Partners, výběr ale napadla konkurenční White & Case u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten nyní vede podle mluvčího úřadu Martina Švandy v celé záležitosti prvoinstanční správní řízení.